Jak dál postupovat při otevření sporu?

#907
Iveta
Keymaster

Ahoj,
právě že je to trochu jinak, jak píše dle Politiky vrácení “Returns accepted if product not as described, buyer pays return shipping…” – Vrácení je možné, když produkt není jako v popisu, kupující platí poštovné zpět.
Takže si máš vybrat ze dvou možností:
1) na své náklady poslat zboží doporučeně zpátky, nafotit nebo natočit video jak zboží balíš, aby bylo vidět, že je ve stejném (nepoužívaném) stavu
nebo
2) dohodnout se s prodejcem na částečném vrácení peněz, zboží si nechat.
Máte 5 dnů na to, abyste se dohodli a dala jsi Ali vědět. Pokud nedáš vědět, spor se ukončí – tobě zůstane krajka a prodejce dostane své peníze.

Opravdu myslíš, že bys bílou krajku nevyužila? Můžeš ji nabídnout třeba nějaké švadleně nebo na internetu, jestli byla za dobrou cenu, tak ji prodáš za nákupní cenu nebo možná i s menším ziskem. Já chápu, že když člověk objedná bílé tričko a přijde černé, že z toho radost nemá, ale zase je lepší ho prodat než aby leželo doma. Nebo zaplatit poštovné zpět a nemít nic.

Zkusila jsem dát do kalkulátoru zásilek, kolik by stálo poštovné – nemám představu jak je krajka balená, počítám nějaký návin na kartonu. Dala jsem tam zhruba rozměry krabice od bot 50×30 cm, výška 15 cm, hmotnost 2 kg, cílová země Čína, potvrzení o podání (lístek s číslem zásilky, doporučeně), cena zásilky 5000 Kč (je jedno jestli 4 nebo 5 tis., cena se liší o 3 Kč).
Vylezlo toto:
Cenný balík – ekonomický – 448 Kč
Cenný balík – prioritní – 941 Kč
U obou možností si lze připlatit 15 Kč na potvrzení dodání prodejci.

AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password