Nehybnost zásilky v ČR

#1561
Iveta
Keymaster

Dobrý den,
ano, máte pravdu, jedná se o doporučenou zásilku, kterou jde dohledat na stránkách české pošty i na 17track.net. Ale podle sledování balík do ČR ještě nepřišel, dne 24/10 byl odeslán do ČR a česká pošta jej ještě nemá evidovaný. Je možné, že již v ČR je, ale pošta jej ještě nenaskenovala. Pravděpdobně je to způsobeno velkým návalem balíčků v předvánočním čase, vše trvá trochu déle. Až jej pošta přijme do evidence, naskočí tam “české” číslo zásilky a pak informace, jestli prošel nebo neprošel celnicí.
Když se objeví “Komunikace se zákazníkem ohledně doložení hodnoty zboží”, tak balíček zachytila celnice a druhý den Vám přijde dopis do vl. rukou s pokyny jak dále postupovat.
Když se objeví “Vstup zásilky na SPU”, tak zásilka prošla bez povšimnutí celnice a cca do 2-5 dnů jej máte doma.

Píšete, že se jedná o napodobeninu pouzdra, pokud by jej tedy celnice zadržela, tak ho zničí jako padělek. Často tak zadrží kabelky, ale nevím jak je pouzdro velké, zda připoutá jejich pozornost k prohlídce.

Zatím nic nedělejte, hlídejte si jen dobu pro obdržení zásilky, aby Vám nevypršela, případně požádejte prodejce o její prodloužení. Po více než 60ti dnech od odeslání můžete požádat o vrácení peněz z důvodu nedoručení zásilky.

AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password