Paypal na Aliexpress – zkusenost

#464
Eva Hegirova
Member

Aliexpress bohužel nepodporuje platbu PayPal. Platba bankovním převodem je možná od $20,01 nicméně u nás jsou poplatky za takovou platbu zbytečně drahé (cca 250 – 1500 Kč dle výše částky) a taková transakce je administrativně složitější a navíc mimo Evropu trvá úhrada několik dní, proto je ideální platba kartou. Platba kartou do zahraničí není bankami zpoplatněna (ač některé banky u dolaru účtují konverzní poplatek cca 2%) a mají celkem výhodný kurz.

Platit můžete embosovanými platebními kartami MasterCard, Visa nebo Maestro. Zkontrolujte si však nejprve, zda máte svou kartou povoleny platby přes internet. Zjistíte to např. přes internetové bankovnictví.

Aliexpress používá zabezpečené šifrování pro přenos dat. Platby se tak nemusíte bát. Přesto je dobré si nastavit limit pro internetové platby – je to oddělené nastavení od ostatních plateb. Limit můžete pružně měnit tam a zpět, služba není zpoplatněna – pro jistotu však nahlédněte do ceníku své banky, jestli to zrovna ona nemá jinak. ČSOB banka a některé další, umožňují nastavit si 3D secure zabezpečení – před odesláním platby obdržíte SMS kod, bez jehož zadání, platba neproběhne. Někteří obchodníci toto nepodporují, Aliexpress však ano.

Nepodařilo se mi zaplatit platební kartou Visa Electron. Peníze byly v internetovém bankovnictví vidět jako blokované, avšak platba neproběhla a peníze byly po nějaké době opět odblokovány. Pokud by se Vám toto stalo a potřebovali byste peníze z blokace uvolnit rychleji, můžete zkusit zavolat na zákaznické oddělení Vaší banky.

V případě, že Vám Aliexpress z nějakého důvodu, bude vracet Vámi zaplacenou částku za zboží zpět, vrátí Vám částku ve vámi zvolené měně, ve které jste zboží nakoupili (dolar, euro) a ta se před přípsáním na Váš účet, přepočítá dle aktuálního kurzu. Nedostanete tedy tu stejnou částku, která se Vám odečetla z Vašeho účtu v korunách.

AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password