Přidej recenzi

Ako postupovať ak končí doba doručenia

Zvolené téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 1 měsíc.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 15 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #2076

  Dobrý deň prajem. Mám objednávku na skladací bicykel a čas vyprší za dva dni (hodinky bežia) Status je awaiting shipment, ale žiadne tracking number, takže neviem či tovar odoslali a ani nemôžem sledovať zásielku. Objednal som 3.2. 2016 a čas na spracovanie bol 6 dní (processing time) + doba dodania v akcii cez DHL zdarma 5 až 8 dní + prirátali k tomu 7 dní sviatok v Číne = spolu 21 dní, čo vyprší za dva dni tak bežia hodinky (3 +21 = 24.2.2016)
  Ako postupovať ak tovar nedorazí a chcem vrátiť peniaze? Vrátia ich automnaticky, alebo treba otvoriť spor? Awaiting shipment znamená, že to poslali, alebo nie? Nemám awaiting delivery ani tracking number. Ide o 267 EUR, čo nie je málo (6 675 CZK)
  Obchodník je HK Real Power Industry Limited, na dotazy v angličtine neodpovedá a maily sa vracajú, že má plnú schránku (samozrejme v čínštine) Ďakujem za radu ako postupovať s vrátením peňazí (ak tovar do dvoch dní nedorazí) Alexander Frankovič

  #2078

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  pokud je status awaiting shipment, tak zásilka čeká na odeslání. Až bude odeslána, bude status awaiting delivery.
  Nebojte, prodejce zásilku odešle, než čas vyprší, přece nepřijde o obchod – i kdyby měl potvrdit v poslední hodině. Čas mu neprodlužujte, ať se zboží dočkáte. Kdyby přece jen nestihl odeslat (respektive potvrdit odeslání), tak se Vám peníze vrátí zpět na účet.

  #2091

  Dobrý deň,
  deň pred vypršaním AWAITING SHIPMRNT, teda po 20-tich dňoch mi prišla voľba CONFIRM ORDER RECEIVED (GOODS AWAING CONFIRMATION) alebo duhá vioľba OPEN DISPUTE a zasa beží čas na 39 dní. Čakal som AWAITNG DELIVERY ako ste písali, v ponuke bol procesný čas 6 dní a doručenie DHL zdarma 5 až 8 dní… Ako mám postupovať? Ktorú m ožmosť potvrdiť? Zasa budem čakať 39 dní? Ďakujem.

  #2093

  Iveta
  Klíčník

  Dnes Vám asi přišel e-mail „Your Order 11111111111111 has been shipped“, ne? To znamená, že zboží bylo odesláno. V nabídce Aliexpressu je Awaiting delivery a čas se zobrazuje jako Buyer Protection time remaining: 39 days XX hours xx minutes, ne?
  Ano, čas může být třeba 60 dnů, to nemá na doručení vliv – je to doba pro doručení, jako maximální doba. Doručení od DHL opravdu trvá 4-8 dnů.

  #2099

  Ďakujem za pomoc a ešte sa chcem, opýtať že ak dám tracking number do vyhľadávača China post air mail tak mi hodí dátum zaevidovania zásielky 2016-02-04 22:22 čomu nerozumiem, lebo awaiting delivery nabehlo 22.2.2016 a 4.2.2016 bolo pred troma týždňami, teda deň po objednávke (3.2.2016) a 2.4..2016 ešte len bude… Ďakujem

  #2100

  Iveta
  Klíčník

  To znamená, že bylo zaregistrováno číslo 4/2, ale nikoliv posláno. Nebylo posláno z důvodu svátků v Číně.
  Pokud jste psal, že to máte poslané přes DHL, tak musíte zásilku sledovat přes DHL, ne přes China post air mail.

  #2101

  Dobrý deň prajem, bolo tam freeshiping to Europe by FEDEX/UPS/DHL ale ani na jednom z nich také tracking number nie je. V Logistic information je: China post registered Air Mail a na kontrolu pohybu zásielky je link China post Air Mail website kde po zadaní tracking number vypíše Parcel No. RF1234… tracking result: 2016-02-04 22:22:10.0 Electronic data received. Dúfam, že je to OK. Ďakujem za trpezlivosť. 12 vecí mi už došlo, aleboli to drobnosti a vždy som tam vedel prečítať napr. adresu doručenia a iné údaje, teraz tam nič nie je len toto číslo.

  #2102

  Iveta
  Klíčník

  No, že by poslal skládací kolo jako doporučený balíček… to se mi nezdá, na doporučený balík je to přece jen trochu velké. Jestli bylo zboží napsáno FEDEX…. a máte to napsané i přímo v objednávce a přijde Vám to jako doporučená zásilka, tak můžete žádat část peněz zpátky – otevřít spor a zaškrtnout možnost Použita jiná doprava (nebo tak nějak). Protože přes DHL je 1) poštovné dražší (prodejce si cenu express dopravy započítá do ceny zboží) a 2) objednával jste rychlejší dopravu a bylo posláno „normálně“ rychlou cestou, tedy 3-8 týdnů.

  #2124

  Prepáčte, že Vás stále otravujem, ale skutočne ak zadám do China Post Air mail tracking number, ktoré mi obchodník poslal, tak dátum podania zásielky je 4. februára 2016, pričom ja som tovar objednal 3. februára 2016 a status sa zmenil z awaitring shipment na awaiting delivery 23.2.2016. Nezdá sa mi reálne, že by obchodník poslal balík na druhý deň po objednávke a oznámil mi to po troch týždňoch, po mojej tretej písomnej urgencii … Navyše to mal poslať cez FEDEX s dodacou dobou 5 až 8 dní. Neviem, kde sú teraz moje peniaze, ale keby som ich chcel vrátiť je to možné? Resp. mám čakať na ten balík ešte 35 dní? Existuje vôbec ten balík? Asi hej ale mohol mi dať iné číslo balíka s celkom iným tovarom, ktorý bol odoslaný 4.2.2016 Čo by ste robili na mojom mieste? Chcel by som samoizrejme bicykel, ale ak je to nejaká búda tak to radšej zruším a peniažky. Ďakujem

  #2125

  Iveta
  Klíčník

  No je potřeba brát časový posun, na Ali čas o 9 zpět, takže když třeba nakoupíte dnes v 7:00, tak objednávka vznikla včera a prodejce ji mohl podat k odeslání. To možné je.
  Ale už se mi moc nezdá komunikace s prodejcem, špatné číslo – pro doporučenou zásilku místo pro Fedex. Asi bych otevřela spor s tím, že zásilka nejde sledovat. Když to zamítne, rovnou eskalovat. Prodejce se nezná důvěryhodný

  #2126

  Chcel som dať Open dispute, ale vypíše mi, že spor je možné otvoriť až 10 dní od odoslania zásielky awaiting delivery. Vraj teraz môžem kontaktovať len obchodníka (seller)

  #2127

  Iveta
  Klíčník

  Ano, pravda, on Vám vlastně to číslo potvrdil v Ali objednávkách až nyní, ikdyž to číslo se tváří jako funční od začátku března. Tak počkat těch 10 dnů od odeslání. Buď se něco pohne se zásilkou nebo otevřete spor.

  #2209

  Chcem sa poďakovať Ivetke za spoluprácu, bicykel došiel OK. akurát, že neprišiel za 2 týždne z Číny, ale za 4 týždne z Hong Kongu, pričom ozaj došiel cez DHL za tri dni, prečo vybavili objednávku až po troch týždňoch neviem, ale hlavne že došiel. Tiež som celý čas nevcedel posdacie číslo na DHL, lebo mi poslali nejakú „kusovku“ nereálne staré čínske číslo. Akurát jediný šok, ktorý som zažil bol ten, že bicykel ktorý stál 267 EUR (7 209 CZK) aj s dopravou (hoci písali, že doprava je zdarma, bez dopravy stojí 160 EUR 😉 mal ako mi volali z DHL výšku CLA + zastupovaie DHL na cplnici 270 EUR !!! čo je viac ako bol bicykel s dopravou… (7 290 CZK) Celkovo teda vyšiel na 537 EUR (14 499 CZK) Ešte raz ďakujem 😉

  #2210

  Marek
  Účastník

  Tak to se ti to tedy pěkně prodražilo 😉 Chyba bylo brát to přes DHL.Ikdyž je to z Číny zdarma tak tady si to protáhnutí celnicí nechaj pěkně zacvakat (to mi tady vysvětlila právě paní Iveta) .Já včera objednával silniční rám za 495 eur a přes DHL bych to nebral ani kdyby to nabízeli free.Raděj China post nebo EMS.Takže ikdyž tam započítám 21% DPH. CLO dejme tomu 10% + poplatek poště za proclení nějakych 200 kč tak sem na nějakých cca.4 700 kč pokud počítám dobře.No ale doufám že se nebudu nakonec divit jak ty :cheer:

  #2213

  Iveta
  Klíčník

  No tak to tedy vyšlo docela draho, nebo se to vyplatilo i tak? Záleží kolik by vyšlo tady/na Slovensku.
  Každopádně si DHLko vzalo dost … asi bych odmítla převzetí, když poplatky převyšují cenu zboží. Ale stejně se mi to nezdá… DPH je kolem 20% i na Slovensku, takže dalších 80% z ceny zboží dělalo clo s poplatkem za zastupování.
  Jinak ty tři týdny… no měli tam svátky, tak se to asi někde zaseklo v meziskladu. Měla jsem balíček posílaný také přes DHLko, prodejce mi poslal i potvrzení od DHLka, že jim to předal a sledovat jej šlo až po 8mi dnech, že balíček vyrazil. A za 4 dny jsem jej měla v ruce. Kde byl těch 8 dní mezi prodejcem a odesláním opravdu nevím jak vysvětlit, stejné to bylo u Vás + ty svátky.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 15 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.