Přidej recenzi

AliExpress jako úschova peněz

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 1 měsíc.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #2115

  Jiří Dvořák
  Uživatel

  Mám dotaz. Našel jsem inzerát na prodej nářadí (na Bazoš.cz). Nakonec jsem zjistil, že prodávající je cizinec, prý se odstěhoval zpět do Dánska a nabízené zboží (v hodnotě cca 15000,-Kč) navrhuje zaplatit přes AliExpress. Prý to zajistí. Peníze prý půjdou na účet AliExpressu a když potvrdím, že zásilka v pořádku došla, přepošlou peníze odesílatelovi. Ano, tak by to mělo fungovat, ale…. Záhy mě od AliExpressu přišla emailem výzva k platbě. Email mě přišel trochu podezřelý, protože má starší logo, a neaktivní odkazy na web. Také jsem očekával, že tam bude proklik do platební brány AliPay – nikoliv bankovní spojení do Itálie. Proto mám obavy, abych peníze neposlal jen tak někomu na konto (někdo, kdo se vydává za AliExpress) a pak už bych mohl jenom tlouct hlavou do stolu…;-) Email přikládám v příloze. Máte někdo zkušenost? Případně je možné někde ověřit správné číslo účtu na AliExpress? Moc děkuji za reakce přímo na email: [email protected]

  Attachments:

  #2116

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  prosím, to není Aliexpress, nikam neposílejte peníze a prosím, přečtěte si tento pár dnů starý příspěvek od člověka, který na tento inzerát zareagoval:
  http://www.alirecenze.cz/index.php/forum/doprava-u-aliexpress/472-nedorucene-zbozi-ani-vracene-penize.html

  #2117

  Iveta
  Klíčník

  Můžete sem prosím přidat i odkaz na ten inzerát? Děkuji

  #2122

  Jiří Dvořák
  Uživatel

  Iveto, děkuju moc za utvrzení mého podezření;-) Peníze jsem mu neposlal. Můj příspěvek jsem přidal k vláknu, které se tím zabývá. Ještě se chci zeptat, jestli máte zkušenosti s Alibabou? Prý je to nákupní server, který má stejného provozovatele jako AliExpress? Ale prý trochu nebezpečnější. Nic o tom nevím. Dnes jsem s Čínou obchodoval poprvé;-) Děkuji. Jirka

  #2123

  Iveta
  Klíčník

  Nemáte zač, budu jen ráda, když další napálení lidé již nebudou a nebude se šířit takováto špína na Aliexpress 😀

  Jestli se nemýlím, tak Alibaba je mateřská společnost a její dceřinné společnosti jsou Aliexpress a Alipay. Ano, na Alibabě můžete také objednávat, ale je to web pro velkoobchody – zboží se zde objednává po balících, případně celých kontejnerech se zbožím 😀 Dají se tam snad najít i jednotlivé kusy zboží, ale je to hlavně pro velkoodběratele.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.