Boty – reklamace

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Zuzana a poslední změna proběhla před 5 roky, 4 měsíci.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2412

  Zuzana
  Člen

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. Objednala jsem si boty na klínku, které mi přišly, ale mají nějaké vady a to špinavé, což nejde vyčistit, protože špína je pod lepidlem, potom mají pásek a na něm mašličku, která by měla jít sundat, u jedné boty to jde, u druhé to nejde, protože je to oblepené lepidlem. Na jedné botě se odlepuje materiál, kterým je polepený klínek. Za boty jsem dala 17,99 a snažila jsem se to vyřešit s prodejcem, než jsem otevřela spor. Napsal mi, že spínu mám umýt a nebo mohu boty vrátit, na své náklady. Otevřela jsem tedy spor a žádám v něm o vrácení části peněz a to 10 dolarů. Prodejce mi napsal zprávu, že pro ušetření času mi nabízí vrátit 30%, což je skoro 5 dolarů. Mě to tedy vychází přes pět dolarů, tak nevím, jak to spočetl, ale s tím já nesouhlasím. Boty budu muset zalepit (pořidit lepidlo a pořešit nové pásky a mašle). Mám nějakou šanci domoci se vrácení mnou navrhované částky? Moc děkuji za rady.

  #2414

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  je pravděpodobné, že prodejci platí Aliexpressu nějakou provizi za prodeje, takže on tu částku může počítat z té „čisté“ částky, kterou dostane. Proto se Vaše a jeho výpočty 30% z ceny mohou lišit.
  Určitě bych trvala na svém a pokud spor i napodruhé odmítne, tak bych jej znovu popsala, přiložila fotky a eskalovala na Aliexpress s tím, že boty vracet zpět nechcete, protože je to neekonomické. Aliexpress spor posoudí a rozhodne mezi Vámi a prodejcem a nově se můžete i proti rozhodnutí i odvolat.

  #2415

  Zuzana
  Člen

  Já mu právě chci napsat, že nesouhlasím s jeho nabídkou. Ale abych nakonec nedopadla tak, že nedostanu nic… Do sporu jsem dala stejné fotky jako k příspěvku. Mimochodem mi prodejce napsal, že tam nevidí nic špatného a v nepořádku. Jeho jednání je takové suverenní.
  Moc děkuji za radu 😉

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.