Přidej recenzi

Casto kladene otazky na Aliexpress

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Eva a poslední změna proběhla před 4 roky, 2 měsíců.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #440

  Nasla jsem tohle 🙂 tak pridavam sem at to tady vidi kazdy 🙂

  1. Jak nakupovat přes Aliexpres?

  Najděte si prodejce který má napsáno free shipping, pak máte poštu zadarmo. U některých věcí je víc kusů – musí se zaplnit balík, tak hledejte po jednom kusu (1 Peace Only ) , někde musíte mít třeba i objednávku za 10 US.

  Nejlepší je si automaticky zašktrtávat free shipping, 1peace only i Top-rated (nejlépe hodnocené)

  Pak si vyberte zboží, které se Vám líbí a dejte si ho objednat…Zadáte číslo platební karty, jméno držitele karty a ještě zvláštní symbol (3 číslice), které jsou na zadní straně platební karty….

  2. Jaká je doba dodání?

  doba dodání je různá, každý dodavatel dobu dodání uvádí u svého zboží. většinou je to 25-60 dní, ale někdy je to 15-40. Dobu dodání má vždy dodavatel u zboží napsanou.

  3. Jak je to s platbami do zahraničí?

  Česká spořka a Fio má platby do zahraničí automaticky povolené (pokud máte internetbanking). U ostatních bank netuším- zavolejte na zákaznickou linku a platbu do zahraničí povolit.

  4. Platí se poštovné?

  Najděte si prodejce který má napsáno free shipping,pak máte poštu zadarmo.

  5. Kdy se platí clo?

  Clo se platí v případě, že objednávka přesáhne 22 EUR (cca 28 US), ale není to podmínkou, protože dodavatelé kolikrát balik podceni, neposilaji žádné faktury a napiší na balík ze posilají vzorky. Ale většinou stejně záleží na celníkovi. Protože jak tam neposilají žádné faktury, tak celník musí odhadnout cenu a pak záleží jestli je ten celník akční a řešíto nebo to necha být.

  http://www.inchina.cz/clo-a-dph/ veskere info ohledne CLO a DPH a jine

  6. Jak se vyměřuje clo a DPH?

  DPH se vyměřuje u zásilek nad 22 Euro a tvoří 20 % z její celkové hodnoty (celková hodnota zásilky = hodnota zboží + poštovné + pojištění přepravy).Clo se vyměřuje u zásilek nad 150 Euro a tvoří 3–11 % z její celkové hodnoty (přesná výše cla závisí na typu zboží).U zásilek v hodnotě nad 150 Euro je tedy nutné zaplatit clo i DPH.Jak probíhá doručení zboží?Čínské obchody k zásilkám většinou nepřikládají doklady a udanou cenu výrazně snižují. Pokud pracovník celního úřadu nemůže zjistit reálnou cenu zboží, vychází z rentgenových snímků. Po jejich prozkoumání se rozhodne pro jeden z následujících postupů.Pokud reálná cena zásilky přibližně odpovídá udané ceně a nepřesahuje hodnotu k vyměření cla ani DPH, je předána České poště a doručena adresátovi.Pokud reálná cena neodpovídá udané hodnotě zásilky, vyžádá si celní úřad doklady k určení skutečné ceny zboží (fakturu nebo výpis platby z PayPalu) a také podepsanou plnou moc pro zastupování Českou poštou při proclení. Tyto dokumenty vám po dokončení objednávky pošleme e-mailem. Najdete je také ve svém uživatelském účtu. Nakonec stačí poslat vyžádané dokumenty celnímu úřadu, který určí reálnou cenu zásilky.Pokud reálná cena zásilky nepřesahuje 22 Euro, je balík předán České poště a doručen adresátovi. Za uskladnění a ověření zásilek celním úřadem si česká pošta účtuje poplatek 96 Kč.Pokud je reálná cena vyšší, vyměří celní úřad DPH a clo (u zásilek v hodnotě nad 150 Euro). Vyměřenou částku a poplatek za zastupování při proclení (180 Kč) uhradíte České poště před převzetím zásilky.Pokud máte objednáno více objednávek, nebo jste využili služby Rozdělení objednávky, zasílejte České poště pouze dokumenty k zásilce, o které žádá.

  7. Jakou velikost mám objednat?

  U oblečení většinou berte o číslo větší velikost než normálně máte. Ale většinou je tam i tabulka rozměrů, tak se řiďte podle ní

  8. Musím se registrovat?

  Ano

  9. Jak je to s označením dětských velikostí?

  Dětské velikosti oblečení se značí 2T 3T 4T 4 atd. To znamená 2 roky, 3 roky, 4 roky apod.

  Je lepší kupovat o číslo až dvě větší, nebo se držte podle rozměrů.

  10. Kolik je 1US na koruny?

  Je to cca 21 korun. Vždy podle aktuálního kurzu české národní banky.

  11. Co se stane, když uběhne čas kdy se objednávka zpracovává (processing time) a zboží dodavatel do té doby neodešle?

  Objednávka se automaticky zruší a aliexpress pošle peníze nazpátek.

  12. Co se stane, když uplyne doba dodání (time delivery) a zboží vůbec nedorazí ?

  Aliexpress automacky pošle peníze zpátky.

  13. Jak je to s poplatky bance za platbu do zahraničí?

  Pokud platíte online platbu (nebo přes paypal) banka Vám neúčtuje žádný poplatek. Jiné by to bylo, kdyby jste zadávali příkaz k úhradě do zahraničí – tam je poplatek bance 200 Kč (u ČS, kolik to je u jiné banky netuším)

  14. Co to znamená zažádat o prodloužení lhůty?

  Pokud prodejce poslal zboží a Vám ještě nedorazilo (běží odpočet ve dnech), je dobré to hlídat. Pokud doba vyprší, má se za to, že zboží dorazilo v pořádku (Vy nemůžete uplatnit žádnou stížnost a prodejci se vyplatí peníze, i když ještě nemáte zboží). Takže tak 5 dní před vypršením této lhůty je dobré požádat o prodloužení lhůty. Pokud už prodlužujete po několikaté, můžete otevřít spor a nahlásit, že zboží nemáte a objednávku zrušit.

  #448

  Iveta
  Klíčník

  Super sepsáno 🙂

  Jen nesouhlasím s tímto bodem:
  12. Co se stane, když uplyne doba dodání (time delivery) a zboží vůbec nedorazí ?
  Aliexpress automacky pošle peníze zpátky.

  Je to zavádějící, správně je to vysvětleno v bodu 14. Pokud by někdo spoléhal na to, že když zboží nebylo doručeno a čas vypršel, takže mu Ali vrátí peníze, tak bude nepříjemně překvapen, že tomu tak není.

  #671

  Môže mi predajca predlžiť dobu dodania, ak som ho o to nežiadala?

  #673

  Eva
  Uživatel

  Mě to prodejce taky udělal, jelikož zboží nebylo doručeno a nevíme kde je…

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.