Přidej recenzi

CELNÍ ÚŘÁD – ZABAVENÍ ZBOŽÍ

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 6 měsíci.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1058

  John
  Člen

  Dobrý den,

  jsem tady nový a chci se zeptat jestli má někdo stejně špatnou zkušenost jako já.
  Objednal jsem z Ali teplákovou soupravu Nike, bohužel byla vybrána celním úřadem ke kontrole. Poslali mi
  doporučený dopis ve kterém požadovali fotky a dokumenty potřebné k ověření skutečné ceny, protože cena
  na balíku byla podle nich nízká. Nafotil jsem obrázky, udal cenu, poslal doklady o zaplacení a další.
  O 3 dny později my přišlo vyjádření s tím, že zboží v balíku porušuje duševní právo vlastnictví společnosti nike a mají důvodné podezření, že se jedná o neoriginální zboží a žádají mě o souhlas ke zničení zboží a pokud to dobře chápu, tak mi náklady za zničení zboží budou snad i přeúčtovány a budu je muset zaplatit já.
  Může mi někdo prosím poradit jak mám postupovat ?
  Předem děkuji za Vaše rady.

  John

  #1059

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  doporučila bych postupovat podle instrukcí v dopise a případně jim zatelefonovat či napsat e-mail ohledně detailů, kterým jste v dopise nerozuměl.
  Pokud objednáváte „značkové“ věci z Aliexpressu, musíte počítat s tím, že Vám budou zabaveny bez náhrady. Také Aliexpress na to na svých stránkách upozorňuje – pokud by jste žádal prodejce o vrácení peněz, nebude Vám spor uznán, protože jste si vědomě objednal věc, která byla padělaná.

  #1063

  Ahoj,
  tak tohle mě docela vyděsilo :-O už sem měla v merku nějaké „značkové“ kabelky a teď se je bojím objednat, stalo se vám ještě někomu že to celníci hnusně zabavili? Nebo to někomu bezproblému dorazilo (nebo je to jako ruletaa je to o štěstí) díky Katka

  #1064

  Iveta
  Správce

  Je to o štěstí 😉
  Někomu to projde, někomu to zabaví. Myslím, že jsem nějaké „značkové“ oblečky pro děti viděla i tady v recenzích, dají se najít i na netu, takže je vidět, že někomu to přijde.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.