Přidej recenzi

Clo a nakup 1ks zbozi

Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 8 měsíci.

Prohlížíte 14 příspěvků - 1 z 14 (celkem z 14)
 • Autor
  Příspěvky
 • #212

  Dobrý den, chtela bych si z aliexpress.com nakoupit veci (obuv, kabelky atd) .. jak je to s tema vecma? muze se od kazde veci koupit treba 1ks? plati se clo, doprava atd?
  predem dekuji za odpovedi 🙂

  #213

  Pokud chcete jen jeden kus tak si vyfiltrujte prodejce co prodávají od jednoho kusu,ale je to určitě možné a dost prodejců má i poštovné zdarma.Vyberete od více prodejců a kartou zaplatíte najednou celou částku.Oni to za vás pošlou každému zvlášť.Osobně jsem udělala přes 20 nákupů a pouze jeden problém s barvou produktu jinak vše v pořádku :).

  Jinak jsem tady na strankách viděla videa, kde je pěkně ukázáno, jak si zboží filtrovat nebo jak zaplatit, tak se na to zkuste podívat a uvidíte.

  Verca

  #214

  Jak prosím vás platíte celou částku najednou,mám vybrané věci už v košíku a nemohu tam najít nikde kolonku,abych zaplatila vše,pouze jednotlivě.Prosila jsem tady už o radu a byla mi napsaná odpověď,že musím platit zvlášť a balíčky chodí také zvlášť.Jde mi o to,abych neplatila velké poplatky mé bance,děkuji za info

  #215

  a platím vzdy po jednom, respektive jsem si nevšimla, ze se dá platit naráz. Nutno říct, ze banka (fio) si žádné poplatky nestrhava a to ani v případě, ze mi obchodník peníze vracel za nedodane zboží.

  #217

  No nevím. Asi nejde o strhávání poplatků. Jen vím, že po zaplacení bylo bance odepsáno v Kč a když Ali stornoval a vrátil, tak bylo vždy připsáno méně.

  #218

  Ono taky záleží, jaký byl kurz k dolaru v době nákupu a v době, kdy peníze vraceli, takže to je ten rozdíl, poněvadž oni vrací v dolarech a platba na jejich účet taky přichází v dolarech. Z tvého učtu ale odchází suma v korunách podle aktuálního kurzu k dolaru.

  #219

  Taková změna kursu nebyla. Je to úplně jinak. Odepíše se za kurs prodejní a připíše za kurs kupní. Tam je ten větší rozdíl.

  #220

  No jasně, jedna věc je kurz a druhá spread . Jako ve smenarne . Mne tehdy došlo o pár kacek víc, protože změna kurzu byla vyšší.

  #221

  Jenže když mi 3x po sobě napíší, že objednávku stornovalli ať hned objednám znova, tak se to pěkně prodražilo
  Eva

  #233

  Pokud jsi si něco objednal, tak určitě víš, jak to s tím clem a DPH u objednávaného zboží ze zemí mimo EU je. U zboží do hodnoty 22 EUR (cena se počítá za cenu zboží včetně ceny za dopravu) neplatíte ani CLO a ani žádné DPH. U hodnoty vyšší než 22 EUR do 150 EUR platíte navíc jen DPH 21% plus poplatek poště 180,- Kč za celní deklaraci a doručení. U hodnoty nad 150 EUR platíte kromě DPH i CLO dle celního sazebníku.
  Konkrétně u portálu aliexpress buďte opatrní a pozorně čtěte co objednáváte. Je tam spousta podvodníků a jsou schopni u věci za deset dolarů napsat poštovné pět tisíc dolarů a spoléhat na to, že to kupující přehlédne:)

  #2066

  Marek
  Účastník

  Zdravím.Není mi jasná jedna věc:Clo se vypočítává z ceny produktu bez DPH nebo produkt + DPH a až z toho Clo. DÍK.

  #2070

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  clo se vypočítá z ceny zboží + poštovné.
  DPH se počítá z ceny zboží + poštovného + poplatek České pošty (192 Kč) + vyměřeného cla.

  #2218

  Dobrý den,chtěl bych si pořídil Lenovo Vibe X2 za cca 135$ + když k tomu pořídim něco navíc,tím mám na mysli Polepy na PS 4 za cca 2$,tak jak to bude se CLEM? Bude se platit za kus zvlášt nebo jako celek,děkuji.

  #2219

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  budete platit jako celek pokud balíček bude mít hodnotu vyšší než 22 euro a balíček odchytí. Více info zde: http://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-na-aliexpress/13-kdy-se-plati-clo-a-dph-za-zbozi-zakoupene-v-zahranci-aliexpress/

Prohlížíte 14 příspěvků - 1 z 14 (celkem z 14)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.