Přidej recenzi

Co se stalo s mou zasilkou??

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jaroslava Seidlová a poslední změna proběhla před 2 roky, 7 měsíci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2433

  Wendy
  Člen

  Dobry den, dne 22.3. jsem si objednala boty z ali za 51$ . Tracking number ma prefix RS, takze nevim jestli v Cesku ma mit tracking nebo ne. Kazdopadne dne 12.4. byla zasilka odeslana do ceska. Uz je to mesic a boty nikde, neprisel mi ani dopis o zabaveni zbozi na celnici. A posledni stav sledovani zasilky je „The consignment was sent to the Czech republic.“ – 12.4. 0:00
  Zajimalo by me co se mohlo stat. Za 8 dni mi u zasilky konci purchase protection, takze nevim jestli otevrit spor nebo pockat. Kazdopadne co jsem si objednavala z ali a zasilka mela prefix zacinajici na R tak byla vzdy v cesky do 2 max 3 tydnu.
  Feedback u prodejce bot byl prevazne 5* , prilozene fotky ve feedbacich odpovidaly popisu a zakaznici byli spokojeni.
  Prosim pokud nekoho napada, kde by mohla byt chyb, nebo se mu neco podobneho stalo a at mi poradi 🙂

  #2434

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  zásilka je zaslaná dopoučeně, takže by měla být sledovatelná. Bohužel mezi odesláním do ČR a přijetím v ČR nikdy žádný další tracking není, takže se nedá zjistit, kde zásilka je. Máte pravdu, že obvykle to trvá pár dnů, než do ČR dorazí. Někdy se však zásilka zpozdí, protože zůstane asi někde ležet, třeba na letišti. Tyto zásilky obvykle jsou doručeny, málokdy se doporučená zásilka ztratí.
  Jestli to bude více než 60 dnů od odeslání, můžete otevřít spor a žádat peníze zpět. Když Vám poté budou boty doručeny, domluvíte se s prodejcem na dodatečné platbě (uděláte novou objednávku, zaplatíte, napíšete prodejci, aby zboží neodesílal, ale jen potvrdil odeslání a Vy potvrdíte přijetí, tak se k němu peníze dostanou).
  Pokud je to méně než 60 dnů nebo nechcete otvírat spor ani po 60ti dnech, zažádejte prodejce o prodloužení doby pro obdržení zásilky.

  Jinak mám zásilku odeslanou do ČR 14/4 a také nikde není. Už mi přišli i obj. odeslané po této době, ale tento stále do ČR nedorazil.

  #2440

  Iveta
  Správce

  Tak moje zásilka odeslaná do ČR 14/4 byla konečně dnes 11/5 přijata v Praze. Snad i Vám se Vaše zásilka brzy objeví v ČR 🙂

  #7575

  Dobrý den Iveto. Jsem tu nová a tak ještě nevím jak to tady funguje. Já mám problém ten, že už 8 dní vím, že tři moje zásilky byly přijaty v Čechách. Na sledování zásilek mám napsáno že zboží dorazilo do země příjemce. Normálně mi pak zboží přijde do dvou maximálně do třech dnů. Tentokrát se to někde zaseklo a nic. Hledala jsem i stránkách pošty a zadala potřebná čísla zásilky. Dvě jsou evidované, ale ta třetí prý v evidenci není. V Číně už kupuji skoro rok a dosud se mi to nestalo. Nevíte náhodou jestli se je tohle běžné a mám v klidu čekat, nebo se mám snažit nějak zboží urgovat a kde? Nejde o velké položky vše je kolem pěti až deseti dolarů, takže to pod clo nespadá. Děkuji za pomoc.

  #7577

  Iveta
  Správce

  Jarko, odpovídala jsem na Váš dotaz v druhé diskuzi: https://www.alirecenze.cz/tema/problem-ceska-posta/#post-7576

  #7580

  Iveto, ano, už jsem to našla. Ještě se tady nevyznám, tak jsem to odklikla dvakrát. Myslela jsem, že se to nevložilo. Děkuji.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.