Přidej recenzi

dotaz

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 11 měsíci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1382

  Lucie
  Člen

  Dobrý den, jsem tu poprvé, doufám, že jsem se strefila do správného oddělení s mým dotazem. Dnes mi z Ali přišly sandálky pro malou, kterým měla svítit podrážka, proto jsem je taky objednávala. Bohužel svítí jen jedna bota a druhá ani ťuk:( Dále mi přišly 2 flashky s OTG koncovkou a s USB koncovkou, bohužel funguje jen USB koncovka a přes OTG mi ji žádný mobil doma nenačte:( Tím pádem mi jsou flashky k ničemu, protože normálních flashek mám doma mraky. No a teď vůbec nevím, zda mám šanci na nějaké řešení z jejich strany…zda má cenu něco s tím dělat nebo ne….Děkuji za vaše názory. Lucka

  #1383

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,

  určitě na sandálky otevřete spor a doplňte jej fotkami, případně nahrajte video (je nutno pak nahrát na MediaFire, odkaz u sporu, protože v Číně nefunguje YouTube). Požadujte 50-70% z ceny a uvidíte, kolik navrhne prodejce. Když budete s částkou souhlasit, tak ji potvrdíte, pokud ne, můžete spor upravit (modifikovat) nebo eskalovat (přeposlat Aliexpressu, který rozhodne).

  S flashkami totéž, jen je asi horší dokázat, že OTG nefungují. Nejlepší bude asi natočit na video, že se nepřipojují.

  Obecně nákup flashek, paměťových karet, externích disků apod. není moc doporučován. Čínští prodejci často paměti upravují tak, aby vypadaly při připojení k příjímači větší než je skutečnost. Koupíte tak např. paměť 64 GB, při vsunutí do příjímače také hlásí 64 GB, ale po nahrání dat má problém s načítáním nahraných dat. Po kontrole speciálním programem tak často zjistíte, že skutečná kapacita je jen 8 GB, ačkoliv přijímač hlásí více.

  Návod jak otevřít spor najdete zde: https://www.alirecenze.cz/index.php/reklamace-a-uzavreni-sporu-s-vracenim-casti-penez-na-aliexpress-com-2.html

  Dejte pak prosím vědět, jak jste dopadla. A určitě se nenechte odbýt prodejcovým odmítnutím sporu, zkouší to vždy, jestli to kupující hned nevzdá.

  #1384

  Lucie
  Člen

  Já moc děkuji za info, jen se ještě zeptám na MediaFire…to funguje jako appka, která se stáhne do mobilu, nebo jako soubor, který se nahraje na pc, nebo to jsou jen stránky, které přehrávají videa jako youtube a kde se člověk musí zaregistrovat??

  #1385

  Iveta
  Správce

  Musíte se tam zaregistrovat a pak tam jde nahrávat videa. Na úvodní stránce je odkaz na stažení jako appky: https://www.mediafire.com/

  #1406

  Lucie
  Člen

  Dobry den, tak hlasim jak jsem uspela. Z flesky mi vrati 3.5 dolaru a za boticky mi vrati 3 dolary. Dobre je, ze boticky mi manzel rozchodil. Dostal se do podrazky a zjistil ze je vytekla baterie. Pak vse vycistil, napajel, dal nove baterky a botky uz sviti obe. Takze mam radost. Diky moc za cenne rady.

  #1407

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  jéé, tak to mám radost, že se to podařilo úspěšně vyreklamovat a navíc i botičky opravit 🙂 Někdy se zadaří, někdy se to musí vyhodit. To jsem ráda, díky za informace!
  Kdyby něco… rádi Vás zde opět uvidíme 🙂

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.