Přidej recenzi

Eskalovaný spor – co dál

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 10 měsíci.

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2592

  Jakub
  Člen

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak mám dál pokračovat. Eskaloval jsem spor, protože mi prodejce nabízel nízkou kompenzaci, měl jsem za to, že další už bude jen výsledek, ale po zhruba 24 hodinách se změnil status sporu na Dispute Escalated – Waiting for both parties to respond (Spor eskaloval – Čekání na obě strany, aby reagovaly, foto viz příloha) . V průběhu sporu jsem do historie sporu nahrál video a několik fotek s textem jako důkazy a teď momentálně nevím co dál. Mám počkat než vyprší doba, nebo ještě někde něco udělat? Díky za radu.

  Attachments:

  #2595

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  když spor eskalujete, přestane běžet čas pro spor. Spor je předán k posouzení Aliexpress týmu a čeká „ve frontě“ až se na něj dostane řada. Obvyklá doba pro rozřešení je 1-5 dnů. Poté Vám přijde rozhodnutí do e-mailu – buď bude jednoznačné (např. přiznání full refund) nebo Vám dají na výběr z možností (např. dostanete zpět 80% z částky a zboží si nechte nebo 100% částky, ale zboží poslat zpět prodejci – pak záleží na Vás, jakou možnost vyberete a zvolíte jako odpověď pro spor).
  Proti rozhodnutí Ali se můžete odvolat, pokud s ním nebudete souhlasit, a to kliknutím na tlačítko Respond (objeví se až poté, co Vám Ali napíše své rozhodnutí).
  Také se může stát, že během eskalace se prodejce zalekne, že jeho obchod bude řešit Aliexpress a rychle Vám spor potvrdí, aby se tím Ali ani nemuselo zabývat.

  #2597

  Jakub
  Člen

  Respond už tam je, ale stále běží odpočet času…. viz příloha ali.jpg v mém prvním příspěvku.

  #2598

  Iveta
  Správce

  Aha, to už máte právě odpověď od Ali a máte se v běžícím čase Vy nebo prodejce rozhodnout, kterou z možností přijmete.

  #2599

  Jakub
  Člen

  V detailu jsem něco takového našel, ale nikde jsem nenašel kde bych to měl potvrdit /přijmout. Zkoušel jsem to na tabletu i notebooku, ale nikde nic.

  #2600

  Iveta
  Správce

  Respond – reagovat. Napíšete, kterou z možností jste si vybral a odešlete

  #2601

  Jakub
  Člen

  Když dám respond, napíšu, že souhlasím a chci to odeslat, chce to přidat foto, nebo video jako důkaz. Chci se zeptat, když mi prodejce najednou ve zprávě napsal, že s vrácenou částkou souhlasí, mám zrušit spor a znovu ho otevřít, nebo už to nepůjde?

  #2602

  Iveta
  Správce

  Spor nerušte! Přišel by jste o peníze, které má dosud Aliexpress, nikoliv prodejce. Pokud prodejce souhlasí, nechte potvrdit spor jeho, když Vám to přes Respond nejde.

  #2603

  Jakub
  Člen

  Už to vypadá, že se podařilo. Díky moc za pomoc , jste úžasná

  #2604

  Iveta
  Správce

  Díky 😀 Ráda pomůžu když vím 🙂 Hezký den!

Prohlížíte 10 příspěvků - 1 z 10 (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.