Přidej recenzi

jak funguje spor?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 4 měsíci.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1221

  Dobrý den,
  prosím o radu. Nakoupila jsem poprvé na Aliexpresu a nyní řeším spor – zboží nebylo zatím dodáno. Zboží bylo odesláno 29.5., dle 17track.net je stále v číně – od 30.5. je tam uvedeno stále stejné uložiště. Jelikož se mi lhůta doručení blížila ke konci otevřela jsem spor o vrácení peněz. Prodejce jej neuznal a napsal, že zboží je na cestě. Do lhůty dodání zbývají 4 dny, na vyjádření sporu mám 9 dní. Co se stane když budu souhlasit s prodejcem – na kolik se prodlouží lhůta dodání? Mohu pak znova podat spor, pokud zboží nedojde? nebo mám raději spor eskalovat?
  prosím o vaše zkušenosti, nerada bych přišla o peníze..
  děkuji Linda

  #1222

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  při končící lhůtě a nedodaném zboží je nutno si dobu prodloužit (viz https://www.alirecenze.cz/index.php/jak-sledovat-zasilky-z-aliexpress.html). Ve Vašem případě je lhůta 60 dnů, když není zboží dodáno do 60ti dnů, Aliexpress vrací peníze, při méně než 60ti dnech většinou doporučí čekat. U Vás se ale zásilka nepohybuje, takže by prodejce, případně Aliexpress měl spor uznat i při méně dnech.
  Spor nechte otevřený a trvejte na svém, že chcete vrátit peníze (modifikujte spor). Dobu pro doručení si můžete prodloužit, prodejce ji musí do 2 dnů schválit, sama se neprodlouží. Když prodejce nebude i na podruhé souhlasit, můžete spor eskalovat: https://www.alirecenze.cz/index.php/22-jak-eskalovat-spor-na-aliexpress.html

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.