Přidej recenzi

Jak se přesě počítá cena zásilky?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 1 rok, 8 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #7870

  namestek
  Účastník

  Dobrý den, zůstala mi viset zásilka na pražské vyměňovací poště, mohu už teď nějak zjistit zda bude balík procházet přes celní řízení nebo puštěn dál?
  Částka v Kč stržená z účtu vycházela po přepočtu (dle nákupního kurzu banky EUR/CZK v den nákupu) jen těsně pod 22€. Tak pro případ že by balíček zadrželi, by mě zajímalo z jakého kurzu a k jakému dni se počítá nákupní cena, mohou třeba celníci trochu přivřít oko nebo zohlednit kurz k době nákupu?
  A pakliže že se nákup vejde do limitu, budu stále povinen uhradit všechny ty poplatky kolem toho řízení?

  #7871

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  pokud bude Vaše zásilka zadržena celnicí, budete vyzván k doložení ceny nákupu. Dříve než dojde dopis s instrukcemi (cca 1-2 dny), tak na sledovacím odkaze uvidíte status zásilky Komunikace s příjemcem ohledně dodání podkladů k proclení (nebo tak nějak je ten text), takže pak víte, že máte očekávat dopis.
  Celnice mají svůj kurz, který je vyhlašován měsíčně, takže nemá cenu řešit hodnotu zboží při nákupu/při proclení. Tabulka zde: https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/kurzy.aspx

  Pakliže se nákup vejde do limitu, budete muset uhradit poplatek 99 Kč za proclení – jako dobírka při převzetí balíčku.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.