Jak zjistím zda mi zadrželi balík celníci?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #8575
  elda30
  Participant

  Jak zjistím zda mi zadrželi balík celníci? Jde už od 28 února a ochranná lhůta už vypršela. Otevřel jsem spor s prodejcem, napsal mi ať ho zruším a počkám ještě 10 dní, tak jsem ho zatím zrušil a čekám ale dnes prodejce napsal ať kontaktuji mojí poštu. Je to levný balík
  za 4$ a sledovat u ČP se nedá, naposled je vidět na letišti v Číně. Kam se tedy na poštu obrátit nebo nebo jak dál postupovat? Dopis kvůli clu mi žádný nepřišel.

  • This topic was modified 5 years, 7 months ago by elda30.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #8582

  dobry den, je dulezite si precist clanky o tom jak nalozit se sporem a jak nalozit s ochrannou lhutou.

  https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-na-aliexpress/24-prodlouzeni-ochranne-lhuty/

  https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-na-aliexpress/14-reklamace-aneb-jak-otevrit-spor-na-aliexpress/

  https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-na-aliexpress/31-novy-zpusob-otevreni-sporu-reklamace-na-aliexpress/

  Spory zasadne nerusit jen na zadost prodejce, neni duvod. Vy chcete chranit sve penize. Pokud Vam vyprsi ochranna lhuta, tak s tim uz nic nezmuzete. Prodejce mel prodlouzit ochrannou lhutu a my jste ji mohli akceptovat. Ale taky nemuseli a mohli jste zadat o vraceni penez. Balicek se v nekterych pripade doruci stejne. To vy ale predem vedet nemuzete. Pokud balicek opravdu dorazi tak je to pro Vas bonus a nic prodejci vysvetlovat nemusite.

  #8583
  elda30
  Participant

  Děkuji, ty články jsem četl. Nechal jsem vypršet ochranou lhůtu a pak spustil ten spor a na žádost prodejce jej zase zrušil a požádal ho o prodloužení té lhůty ale neudělal to. Možná už po jejím vypršení ani nejde prodloužit, nevím. Slíbil jsem mu že počkám těch 10 dní, pak spor znovu otevřu pokud platí že mám na to čas ještě 15 dní po vypršení lhůty tak snad nic neriskuji.

  #8645

  Nevim zda jste udelali dobre, ze jste spor uzavreli. Nevim zda budete mit moznost ho znova otevrit. Na sliby prodejcu nikdy nedejte a reste dle pravidel Aliexpress. Snad vse dobre dopadne.

  #8657
  elda30
  Participant

  Tak ještě napíšu jak to dopadlo. Po 10 dnech jsem spor znovu otevřel a poté jsem nabídku prodejce ať počkám znovu 10 dní odmítl. Po pár dnech do toho vstoupil aliexpress a rozhodl že mi celou sumu vrátí, teď čekám až se mi připíšou peníze na účet (prý 3-20 dní). Číslo účtu jsem jim neposílal takže snad to přijde rovnou na bankovní kartu. No snad to bude happyend.

  #8658

  dobry den, dekujeme za zpetnou vazbu.

  Ano urcite to bude Happyend protoze je to bezny postup. Penize vam vrati zpet na karetni ucet, odkud jste platbu delali.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password