Přidej recenzi

Kdy je rozumné otevřít spor

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 5 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #1794

  Karel
  Uživatel

  Dobrý den,zajímalo by mne kdy je rozumné otevřít spor.Věc se má takto-objednávka byla poslána začátkem prosince.Poslední informace o ní jsou ze 7.prosince a pak již nic.Do konce ochranné lhůty zbývá asi 20 dní a mě by zajímalo,zdali musím ještě čekat,nebo již otevřít spor.A jak je to s objednávkami,u kterých nelze zásilku trakovat a jsou již více než měsíc na cestě?Do kdy vlastně čekat?Děkuji.

  #1795

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  na otázku kdy otevřít spor není úplně jednoznačná odpověď.
  U obyčejných zásilek je nejlépe otevřít spor 61 den od odeslání (nikoliv od objednání). Pokud má prodejce nastavenu kratší dobu (obvykle 39 dní), je potřeba požádat o její prodloužení (více zde: https://www.alirecenze.cz/index.php/jak-sledovat-zasilky-z-aliexpress.html)
  U doporučených zásilek (začínají R-písmeno – čísla – písmena, nejčastěji CN) můžete otevřít spor dříve, protože po 10tém dni od odeslání by se měla objevit ve sledování České pošty (postaonline.cz) nebo 17track.net, ale dle zkušenosti se spíše objevují 12-14 den. Pokud se i tak neobjeví, můžete buď napsat prodejci o ověření správnosti čísla či případné ztráty zásilky nebo rovnou otevřít spor (na ten reaguji prodejci rychleji). On prověří a doporučí spor zavřít – pokud se již tracking objevil, tak jej můžete zavřít a v případě potřeby znovu v budoucnu otevřít. Pokud ani tato zásilka není doručena po 60ti dnech, můžete i na tuto zásilku spor otevřít.

  Prodejci sice smlouvají, ať ještě dále počkáte, že to určitě dojde…. ale většinou je to 50%-50% zda zásilka dorazí nebo už nikdy. V předvánočním čase je však lepší počkat a spor otevírat tak při 70-75 dnech, protože většinou je problém na straně české pošty, která nestíhá odbavovat. Z mé zkušenosti – dnes mi přišly 3 obyčejné balíčky, které byly dle trackingu v ČR od 18-28. listopadu, doručeny byly v rozmezí 54-59 dnů. Jinak 22/11 byl do ČR odeslán doporučený balíček a stále jej nemám, přitom obvykle doporučené zásilky odeslané do ČR jsou v Praze obvykle do týdne. Zatímco mi přišly už 2 balíčky objednávané 22/12, tak na listopadové stále čekám.

  Určitě bych ve Vašem případě ještě počkala, případně tak 5-10 dnů před vypršením doby bych požádala o prodloužení lhůty o 30 dnů.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.