Přidej recenzi

Lovely baby 168

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 5 roky, 1 měsícem.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #946

  Nikola
  Člen

  Dobrý den, potřebovala bych poradit, jde o mojí první objednávku na Ali. Objednala jsem dceři šaty, 27.2.mi přišel email, že zboží bylo odesláno. Do dnes mi však nic nepřišlo, dvakrát jsem prodloužila lhůtu o týden. I jsem psala prodejci a ten mi odepsal, že zboží přijde včas. Objednávka nelze sledovat 🙁 Tak teď nevím, zda zase lhůtu prodloužit nebo otevřít spor a chtít vrátit peníze?? A jakou částku mám chtít zpět? Včetně poštovného? A co když dostanu peníze zpět a zboží třeba za dalších 14 dní přijde? Jak toto funguje? Předem moc děkuji za rady.

  #950

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  děláte dobře, že prodlužujete čas pro doručení. Klidně když žádáte hned o první prodloužení, tak tam dejte 14 – 21 dní, ať si ten čas nemusíte pořád hlídat. Bohužel když čas prodlužujete, tak už Aliexpress neposílá e-maily o končící době, musíte ohlídat sama, proto je lépe dát delší dobu.
  Jinak spor doporučuji otevírat až po 60ti dnech od odeslání, tak jak je to u většiny zboží garantováno. Pokud totiž otevřete spor dříve, prodejce napíše, že máte čekat, když to eskalujete na Aliexpress, tak napíšou čekat, nepomůžete si tak. Po těch 60ti dnech prodejce asi ještě nabídne prodloužení, záleží na Vás, jestli ještě počkáte, případně můžete zkusit pak eskalovat.
  V případě nedoručeného zboží máte nárok na full refund, tedy 100% plnou náhradu zboží včetně poštovného. Když Vám pak zboží třeba po měsíci dorazí, tak si ho nechte a nikomu nic nepište, prodejce byste akorát dráždila :-). V nápovědě na Aliexpresu je také napsané, že pokud zboží dorazí po vrácení náhrady, můžete si jej bez dalšího placení ponechat. A o prodejce bych se nebála, že by zchudl, určitě mají zásilky pojištěné a dostanou od dopravce nějakou náhradu za nedoručené zásilky :-))

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.