Přidej recenzi

Nedoručená zásilka – track končí v ČR

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 2 měsíců.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #1857

  Lukáš
  Uživatel

  Dobrý den,

  v akci 11.11. jsem si na ALI objednal nějaké zboží, vše kromě jednoho balíčku dorazilo.

  Jedná se o zásilku se sledovacím číslem BLGMY11896811. Dle čínského přepravce (http://track.yw56.com.cn/en-US/) je již zásilka od 12.12.2015 v České republice, kde její sledování končí.
  Zkusil jsem kontaktovat Českou poštu, zda o zásilce neví – od nich mám tuto odpověď:

  [i]zásilka nebyla v naši datových záznamech nalezena, a ani formát podacího čísla nedopovídá standardu podacích čísel, které Česká pošta, s. p. v systému TaT sleduje (např. RR123456789US).
  Doporučuji kontaktovat odesílatele, aby Vám sdělil, kterého přepravce pro dodání zásilky po území ČR zvolil.[/i]

  Prosím o případné nasměrování, kam se mám obrátit, abych zjistil, kde se zásilka nyní zdržuje, nebo jaké kroky mám podniknout.

  V ALI jsem si nechal prodloužit termín o měsíc (zbývá 28 dnů). Jedná se o zásilku za necelých 5$, předpokládám, že se jedná o bublinkovou obálku. Jde mi spíše o princip, jak předejít ztrátě dražší zásilky.

  Díky za rady, Lukáš

  #1863

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  jedná se o obyčejnou zásilku, která není sledovatelná na území ČR – česká pošta ji nemá evidovanou. Eviduje pouze doporučené zásilky, ve tvaru jak Vám uvedla.
  Česká pošta vždy tvrdí, že takové zásilky nepřepravuje a že si máte zjistit, kdo je po ČR doručuje. Je to velmi jednoduché – Česká pošta. Pokud si totiž neobjednáte něco přes kurýrní službu (DHL, TNT apod.), tak vždy doručí oni.

  To, že zásilka je od 12/12 v ČR je údaj orientační – během roku povětšinou i správný, protože když Yanwen (yw56.com) napíše, že je v ČR, tak je Vám opravdu během jednoho týdne doručena do schránky. Jenže vzhledem k tomu, že zásilky nikdo na českém území fyzicky nepřijímá do systému, jedná se o generovaný údaj přepravce, kdy k předpokládanému odletovému času přičte několik dnů a tak se vygeneruje přílet do ČR. Ve skutečnosti zásilka může být ještě v Číně, protože před Vánoci je velké množství zásilek a všechny se najednou do běžných odletových linek nevejdou, čekají na další linky.

  Jinak datum 12/12 není ještě nijak alarmující, více lidí nyní v těchto dnech dostává zásilky, které jsou dle trackingu v ČR od listopadu, takže bych ještě tak měsíc počkala a zásilka určitě dorazí. Pokud ne, otevřte spor.
  Jen po zajímavost – tento týden mi byl doručen balíček, kterému tracking končil 24/8 😀

  #2354

  Lucie
  Uživatel

  Dobrý den,

  Jsem začátečnice, co se týče nákupu na aliexpresu a tak Vám píšu o radu. Mám podobný problém. 21.2.2016 jsem si objednala pár věcí od jednoho prodejce za celkovou cenu asi 5$, za 10 dní končí ochranná lhůta. Zásilka ale stále nedorazila tak jsem se podívala na tracking info a podle instrukcí prodejce zadala číslo balíčků 11706861170 na http://track.yw56.com.cn/en-US/?BHT-282da600-17c5-4c1e-ba5d-e82cb92ee795.0
  Na této stránce jsem se dozvěděla, že balíček by měl být v ČR uz pres měsíc a to od 3.3.2016. A bylo u něj napsané jeste další číslo ID15050066001472CN.. Podle tohoto čísla jsem se snažila balíček najít na české poště ale položka nebyla nalezena. Chtěla bych se tedy zeptat jestli se u této stránky http://www.yw56.com.cn/english/index.aspx můžu spolehnout na dané informace. Jestli se zásilka mohla ztratit v ČR nebo jde o stejný případ jako jste psala níže a jak mám dále postupovat? Jestli má cenu prodlužovat ochrannou lhůtu nebo vyžádat vraceni peněz?

  Děkuji moc za odpověď. Lucka P.

  #2355

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  ano, Vaše zásilka je podobný případ jako níže – data jsou generovaná s předpokládaným doletem do ČR. Ve skutečnosti může být ještě na nějakém čínském letišti nebo se ztratil někde v ČR. Zásilka je nyní na cestě 49 dnů a 12 hodin, počkala bych těch 11 dnů a 61 den bych otevřela spor (pokud zásilka nedorazí) a žádala peníze zpět. Pravděpodobně je zásilka ztracená, ale může se stát, že Vám bude doručena třeba 59tý den 🙂
  To ID číslo je nějaké interní číslo Yanwenu, to asi nikde nepůjde sledovat. Sledovatelné je jen to číslo 11706861170, ale s tím Vám Česká pošta nepomůže. Pro ně je to obyčejná nevyhledatelná zásilka.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.