Přidej recenzi

Nefunkční telefon po měsíci provozu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #2341

  Hana
  Uživatel

  👿 Po měsíci se mi přestal fungovat telefon Lenovo P 70 objednaný na Aliexpresu, platila jsem si dopravu tak došel za týden, vše OK , potvrdila jsem doručení , vše bylo v pohodě. Minulý týden mi přestal fungovat foťák, obnovila jsem tovární nastavení vše fungovalo 2 dny a pak už nic. Jak se mám nyní spojit s prodejcem a uplatnit reklamaci, jde vůbec něco takového možné. Prosím poraďte mi kdo má již víc zkušeností – první drahá věc a posr……..

  #2344

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  pokud si objednáváte mobily a další elektroniku z Ali, musíte počítat s tím, že cena je levná hlavně proto, že nemáte žádnou záruku. Jedinou možností jak získat alespoň částečnou záruku, je požádat prodejce před objednáním, zda Vám prodlouží lhůtu pro doručení nejméně na 70 dnů, aby jste si mohla věc doma vyzkoušet. Pokud nebude souhlasit, neobjednávat. Po případném objednání si pohlídat, aby byla lhůta opravdu prodloužena. Až zboží obdržíte, nesmíte jej hned potvrdit jako doručené, ale potvrdit opravdu až poslední den záruky.
  Po potvzení přijetí zboží máte pak 15 dnů na otevření sporu, poté se s Vámi již prodejce pravděpodobně nebude vůbec bavit a Aliexpress Vám nezajišťuje již žádnou ochranu kupujícího.

  #2349

  Hana
  Uživatel

  Takže není žádná naděje poslat to nazpět prodejci a reklamovat? Na faktuře je dodavatel čínským písmem a pokud nebudu mít od nich adresu komu tak stejně nemám kam.

  #2350

  Iveta
  Klíčník

  Bohužel ne. Můžete třeba prodejci nabídnout, že to vrátíte zpět, on pošle adresu, ale pak už se nemusí ozvat – dáte peníze za poštovné do Číny a nebudete mít ani mobil ani peníze. Nikdo nemůže už donutit prodejce, aby Vám vrátil peníze. Buď zkusit nechat opravit telefon zde v ČR nebo telefon tak jak je nabídnout na netu na náhradní díly, někomu se vyplatí třeba koupit nefunkční telefon za 2000 Kč než kupovat za 3tis. nový displej.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.