Přidej recenzi

Nepřevzetí zásilky

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 10 měsíci.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2031

  Helena
  Člen

  Dobrý den,
  z mé vlastní nevědomosti jsem objednala od jednoho prodejce šaty pro malou princeznu a k nim rukavičky a čelenku, celkem za 33 USD. Balíček zadržela celnice, poslala jsem jim potřebné doklady a dnes mi balíček dorazil s tím, že doplatek je 480 Kč. To mi přijde jako nehoráznost a tak jsem se rozhodla balíček nepřevzít. A teď bych potřebovala vědět, co bude dál? Budu platit nějaké poštovné zpět? Jo, navíc balíček neposlali z Číny, ale z Malmo ze Švédska…. A budu platit něco i poště nebo celnici? Jestli jsem si spíš ten balík neměla převzít i za tyto peníze………….. Poraďte prosím někdo!!
  Díky moc. Helena

  #2032

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  pokud objednáváte cokoliv z ciziny, musíte brát v úvahu, že balíček bude zadržen celnicí a budete platit DPH, případně i clo. Tento způsob vracení zboží je velmi nefér chování vůči prodejci. Jednou jste si něco objednala a jste povinna si to i převzít. I s doplatkem Vás zboží téměř vždy vyjde laciněji, než kdyby jste si stejné zboží kupovala zde. Někdy zboží celnice nezadrží, poplatek tedy platit nemusíte, ale to by se mělo brát jako bonus k objednávce, nikoliv jako samozřejmost.
  Ano, můžete otevřít spor a žádat vrácení peněz zpět, ale prodejce si z částky může odečíst náklady na zaslání zboží (samozřejmě je platí, ikdyž pro Vás je doprava free, ale máte ji započtenu v ceně).

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.