Nový zákon od roku 2021

Tagged: 

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • #8552
    Janca AliManiacka
    Participant

    Ahoj všem,

    mrkněte na tento článek, je tam důležité info ke změnám v DPH. Jak to ovlivní naše malé nákupy… https://www.ceskyali.cz/clanky/novy-zakon-od-roku-2021-konec-levnym-nakupum-z-ciny-kvuli-dph/

    Co si o této změně zákona myslíte? Já osobně doufám, že to Aliexpress nějak vyřeší a budeme dál v pohodě nakupovat 🙂

    Díky,
    Janča

    #8570
    prodig
    Participant

    To me fakt zajima jak to cele dopadne. Nejako si to neumim zatim predstavit.

    #8649

    Ano, uvidime jak to dopadne. Nic neni zatim ztraceno a nakupvat do vtedy v klidu muzete 🙂 zakonodarci muzou udelat nejaky dodatek a vyjimky, pripadne China udela nejake dodatky ke spolupraci s nasi krajinou.

    #149670
    TONY
    Participant

    zdravím
    nevíte jestli 11.11. již raději neobjednávat, jak to bude?
    viz níže jestli se mám bát zásilek od 2021? Napsáno 1.7.20 :V celé EU přestane od 1. 1. 2021 platit osvobození od DPH u malých zásilek v hodnotě do 22 eur (550 Kč) odeslaných z mimounijních zemí. Ministerstvo financí již včera poslalo do připomínkovacího řízení novelu, která evropské nařízení zavede i do českého zákona. Dle nových pravidel bude třeba doplatit DPH a navíc také zastoupení přepravce v celním řízení. Za to si Česká pošta účtuje 200 Kč. Drobnost v hodnotě dolaru tak rázem nebude stát 23 korun, ale 228 Kč. Takový nákup si již lidé nejspíš rozmyslí, nehledě na to, že se doručení prodlouží a zvýší se celková administrativa.

    #149700
    Hajasek
    Participant

    Zdravím vim ze to sem asi nepatří ale už si nevím rady…mohl by mi prosím někdo vyvestlit jak funguje zůstatek v Ali? Mám namysli toto viz. Foto…Děkuji.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password