Přidej recenzi

objenavka zboži.

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 5 roky, 8 měsíci.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1091

  Dana
  Člen

  ahojky.prosimvas chci se zpata kdyz si ted objednam šaty a zaplatim je po dni 5 dnu nez mi přide vyplata tak se ruši objednavka nebo zustava a prodejce čeka než to pošlu penize na učet. a ještě prosim vas potřebuju vědet jak zistim jestli to neni podvodnik??

  #1094

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  když zboží objednáte, máte tuším 20 dnů na zaplacení. Během této doby Vás pravděpodobně bude prodejce „uhánět“ žádostmi o zaplacení, ale stačí mu napsat zprávu a myslím, že pochopí a počká.
  Jinak není vhodné platit převodem na účet kvůli vysokým bankovním poplatků v řádu stovek (cca 700-1500 Kč), proto je lépe využít platbu kartou, jejíž použití je zdarma (stejně jako při placení v obchodech ČR). Peníze se odešlou Aliexpressu a ten si je ponechá do doby, než potvrdíte, že zboží přišlo a je v pořádku. Poté je teprve přepošle prodejci. Kdyby zboží po více než 60ti dnech nepřišlo nebo přišlo s nějakou vadou (rozpárané, špinavé, křivé švy apod.), tak otevřete spor (reklamaci), kde ve formuláři zaškrtnete vady a řešíte pak s prodejcem – nejčastěji slevou z ceny až do výše 100% ze zboží, pokud by nedošlo k dohodě, eskalujete tlačítkem na Aliexpress a oni vás rozsoudí (většinou k prospěchu kupujícího). Vracet zboží zpět se moc nevyplatí (poštovné od 400 Kč výše), takže nemá cenu žádat výměnu za větší velikost apod.

  Jak zjistitíte, že to není podvodník? No popravdě nijak, ale vzhledem k propracovanému systému objednávek Aliexpress se ničeho bát nemusíte:
  prodejce zboží nepošle – automaticky se Vám vrátí peníze zpět na kartový účet
  Aliexpress zjistí, že prodejce je podvodník – objednávku zmrazí a vrátí Vám peníze zpět
  zboží se nedočkáte ani po 60ti dnech od odeslání (ne od objednání) – otevřete spor a zažádáte o vrácení peněz
  zboží přijde poškozené – otevřete spor a zažádáte o slevu za zboží
  Jak vidíte, nic neriskujete ani když budete kupovat u neověřených prodejců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.