Paypal

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #234
  Bolek Hnida
  Member

  Ahoj,
  prosim vas nemám zkusenosti s objednavanim a chci se zeptat jestli musim mit Paypal? Protože mi to odmítá zaplacení kartou Visa, nevím proč.
  Předem děkuji za odpověď.
  Bolek

  #235
  Martin Mokry
  Member

  Tam se snad platí jenom kartou, žádný Paypal.Ale stalo se mi, že 3x po sobě jsem zaplatil Ali objednávku zrušilo. Peníze sice vrátili, ale o poplatky méně. Aliexpres je jen prostředník. Prodávají obchodníci. Jeden mi poslal blbé zboží, tak poslal znova zdarma a zase blbě. Půl roku jsem si s ním dopisoval, než pochopil, že dodává opačné zboží než má na vyobrazení. Nakonec mi napsal, že mají špatný obrázek a vyprd se na mně. Takže mám přehršel OTG kablíků :))

  #464
  Eva Hegirova
  Member

  Aliexpress bohužel nepodporuje platbu PayPal. Platba bankovním převodem je možná od $20,01 nicméně u nás jsou poplatky za takovou platbu zbytečně drahé (cca 250 – 1500 Kč dle výše částky) a taková transakce je administrativně složitější a navíc mimo Evropu trvá úhrada několik dní, proto je ideální platba kartou. Platba kartou do zahraničí není bankami zpoplatněna (ač některé banky u dolaru účtují konverzní poplatek cca 2%) a mají celkem výhodný kurz.

  Platit můžete embosovanými platebními kartami MasterCard, Visa nebo Maestro. Zkontrolujte si však nejprve, zda máte svou kartou povoleny platby přes internet. Zjistíte to např. přes internetové bankovnictví.

  Aliexpress používá zabezpečené šifrování pro přenos dat. Platby se tak nemusíte bát. Přesto je dobré si nastavit limit pro internetové platby – je to oddělené nastavení od ostatních plateb. Limit můžete pružně měnit tam a zpět, služba není zpoplatněna – pro jistotu však nahlédněte do ceníku své banky, jestli to zrovna ona nemá jinak. ČSOB banka a některé další, umožňují nastavit si 3D secure zabezpečení – před odesláním platby obdržíte SMS kod, bez jehož zadání, platba neproběhne. Někteří obchodníci toto nepodporují, Aliexpress však ano.

  Nepodařilo se mi zaplatit platební kartou Visa Electron. Peníze byly v internetovém bankovnictví vidět jako blokované, avšak platba neproběhla a peníze byly po nějaké době opět odblokovány. Pokud by se Vám toto stalo a potřebovali byste peníze z blokace uvolnit rychleji, můžete zkusit zavolat na zákaznické oddělení Vaší banky.

  V případě, že Vám Aliexpress z nějakého důvodu, bude vracet Vámi zaplacenou částku za zboží zpět, vrátí Vám částku ve vámi zvolené měně, ve které jste zboží nakoupili (dolar, euro) a ta se před přípsáním na Váš účet, přepočítá dle aktuálního kurzu. Nedostanete tedy tu stejnou částku, která se Vám odečetla z Vašeho účtu v korunách.

  #466
  Iveta
  Keymaster

  Souhlasím s Evou, vše je perfektně popsané. Jen dodán, že ty 2% si připočítává VISA ke svým platbám, takže pokud máte MC nebo Maestro, tak ty 2% pro Vás neplatí.

  VISA Electron není podporovaná všemi obchodníky na internetu, proto ne vždy s ní lze zaplatit. Je to stejné jako s MC a Maestro – pokud lze platit přes Maestro, lze platit i MC, ale pokud lze platit MC, nemusí být možnost platit Maestrem.
  Maestro a VISA Electron jsou nižší druhy platebních karet než jsou MC a VISA, proto ve většině případů jsou neembosované a debetní.

  Ještě bych zmínila ještě jeden druh karet, kterými lze platit na internetu a to [b]karty virtuální[/b]. Nejedná se o skutečnou plastovou kartu, ale je to jen číslo karty vydané k bankovnímu účtu. Pro každou platbu na internetu si zadáte částku platby a měnu a na mobil Vám přijdou údaje k platbě – datum konce platnosti “karty” a jedinečné CVC číslo. Tyto údaje jsou vygenerované a platné pouze pro tuto jednu jedinou platbu s konkrétní částkou a jsou časově omezené. Tím se snižuje riziko zneužití a vylučuje ztráta karty. Stejně jako u normální karty lze u ní nastavit limity pro platby či délku doby platnosti zaslaných údajů, v případě vyzrazení přihlašovacích údajů a ztráty mobilu ji lze i blokovat.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password