Platba kartou České spořitelny

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #990
  Petr
  Member

  Dobrý den
  Mám konkretni dotaz na ty z Vás, co už jste nakupovali přes aliexpress prostřednictvím ČS.
  Mám kerditní katu od ČS , která je embosovaná, tudiž je možné s ni platit i mimo ČR. Platby za zboží jsou u aliexpress v USD, má někdo zkušenosti s náklady za nákup? Zakoupim si npř zboží za 20USD..
  1)Na katě jsou koruny. Jak dál?
  2)Kolik si učtuje ČS za převod?
  3) Je vubec možné takto zaplatit?
  Pokud někdo používá , nebo zkoušel takto zaplatit, dejte vědět, kolik to ve finale stálo.Marně jsem hledal na webu nějaké konkrétni informace.Cena za služby u ČS – za platbu kartou jsem nenašel. Předem děkuji za informaci od těch, co s tím maji zkušenosti – ne teoretické úvahy.

  #994
  Iveta
  Keymaster

  Dobrý den,
  ačkoliv kartu od ČS nemám, pokusím se Vám odpovědět, protože toto mají banky stejné.

  Jestli máte kartu embossovanou nebo ne, nemá vliv na placení mimo ČR. Důležité je, zda je karta použitelná pro platby na internetu (má CVC číslo). Embossing je pro platby u obchodníků, kteří nemají online ověření platby a používají tzv. žehličku.

  1) nakoupíte za US a peníze se Vám z účtu odečtou v Kč a kurzu, který si ČS stanovila (banky v tomto kurzu mají zahrnuté i své poplatky za převod, proto může mít jedna banka kurz 25,30 a druhá 27,50 ve stejný den). Pokud máte kartu VISA, může si VISA účtovat 2% z nákupu, ale je to také promítnuto do kurzu, takže to nepoznáte.

  2) kolik si ČS účtuje za převod z účtu na účet najdete v ceníku ČS, pravděpodobně se bude jednat o poplatek od 500 Kč výše, proto se nedoporučuje platit převodem do zahraničí, ale využít platební kartu. U platby platební kartou se obvykle nic neúčtuje, ale pokud ČS něco účtuje, tak je to stejné, jako kdyby jste zaplatil v ČR v kamenném obchodě. Místo použití platební karty (obchod, e-shop, ČR či zahraničí) nerozhoduje.

  3) platit převodem je možné, ale finančně nevýhodné a navíc i zdlouhavé, připsání peněz trvá několik dnů.

  Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, klidně se ozvěte, hezký den!

  #7872
  Josef
  Participant

  Dobrý den,
  když zaplatím v Aliexpresu, na paypalu v mém účtu platbu nevidím. Jak to vlastně je?
  Děkuji.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password