Přidej recenzi

Platba kartou

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 10 měsíci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #654

  Michal
  Člen

  můžete mi někdo doporučit banku,se kterou platí na Aliexpresu ? Jsem u Mbank,ale zdá se mi,že jsou tam dost vysoké kurzy zbytečné poplatky 🙁

  #655

  Ahoj Michale,

  proc neplatis kartou? Tam zadne poplatky nejsou. Co jsem pochopila tak platis bankovnym prevodem.

  Ja mam Citibank a vsechno super. Zadne poplatky navic. Chapu ze se to promita v kurzu, ale to je u vsech bank.

  #656

  venca1
  Člen

  Já používám kreditní kartu CETELEM, v současné době má asi nejlepší kurzy ze všech finančních ústavů v ČR. Navíc na ní jde nastavit odměna 3% ze všech plateb na internetu v ČR i v zahraničí. V kombinaci s vratné peníze, které teď dává zpátky 2% z platby, mám 5% bonus z každé platby a nejlepší kurz v ČR. 😉

  #657

  Michal
  Člen

  Platím kartou,ale i tak to má Mbank nejdražší,takže budu přestupovat 🙂

  #660

  venca1
  Člen

  U mBank je špatný platit v dolarech, když už tak platit v eurech, ale i tak to není nic moc. Oni totiž mají zúčtovací měnu EUR, takže když platíš v dolarech částka je kurzem karetní asociace přepočtena na EUR, je připočten 2 % poplatek a následně je kurzem deviza-prodej banky přepočtena na české koruny. A už se to prodražuje.
  (ten text o přepočtech jsem si vypůjčil z finexpertu z diskuze od Patrika Chrze, odkaz na vlákno toho fóra je [url=http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1224310&st=0&sk=t&sd=a]zde[/url])

  Jinak ta Citibank taky není špatná, občas ji rovněž použiji. Pokud máte Citi Life kartu, která vrací 2% z každé platby, tak Citibank účtuje kurz střed + 3%, ale díky vratce 2% je to vlastně střed + 1% (více opět na uvedeném fóru)

  Ovšem pokud nakupujete jen občas a máte platby za pár euro, tak Vás to asi nevytrhne. Pokud však začnete nakupovat více a dražší věci, tak už stojí za to nad tím zauvažovat.

  #662

  Iveta
  Správce

  Ano, venca1 to popsal úplně dokonale! mBanka toto přesně používá a na kurzu je to znát.
  Také používám Cetelem Virtuální kartu a v létě jsem chtěla vyzkoušet i mBank kartu Visa. V té době jsem u Cetelem měla kurz pro platby kolem 22 Kč a když se mi na účet mBanky promítla platba, tak mi naúčtovali něco přes 26 Kč! Takže už nikdy jejich kartou platit nebudu, dneska bych byla asi něco kolem 30 Kč, u Cetem je to necelých 25 Kč.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.