Prodejce požaduje účet na PayPal

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #8107
  Miki
  Participant

  Dobrý den. Prosím o info. Na Ali jsem si objednal nějaké zboží. Dlouho nepřicházelo a já propásl 60-ti denní ochr. dobu. Objednávka byla uzavřena jako dokončená. Po tomto zjištění jsem napsal prodejci, že zboží nedorazilo a že požaduji vrácení zaplacené částky. On souhlasí, ale chce na mně č. mého účtu u PayPal. Takový účet ale nemám a zřizovat ani nechci. Má prodejce právo na mně požadovat číslo účtu u PayPal? Při nákupech vždy platím platební kartou. Neexistuje jiný způsob, jak mi peníze vrátit? Děkuji za odpověď. Miki

  #8189
  Iveta
  Keymaster

  Dobrý den,
  když jste propásl ochrannou dobu Aliexpress, tak nemáte nárok na vrácení peněz, proto se ta lhůta jmenuje ochranná. Je dobrou vůlí prodejce, že Vám sám nabízí vrácení peněz přes PayPal, protože Vám ani nemusí odpovídat. Takže o právu prodejce po Vás něco požadovat nemůže být ani řeč.
  Kdybyste si PayPal založil, tak by jste věděl, že nemáte žádné číslo účtu jako v bance, ale že jen prodejci pošlete svůj e-mail registrovaný u PayPal a peníze Vám na ten účet přijdou.

  #8192
  Miki
  Participant

  Dobrý den. Díky za odpověď. Nakonec je vše ok, neb zboží pár dní po mém dotazu na Vás s velikým zpožděním (ale přeci) dorazilo. Děkuji.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password