Přidej recenzi

Spor uzavřen – co dělat, když zboží nakonec příjde

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 1 měsíc.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (z 6 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #2200

  Adri
  Uživatel

  Dobrý den,

  prosím o radu. Objednala jsem si 2 x brýle. Ovšem přišli jen jedny. Tudíž jsem otevřela spor a prodejce akceptoval problém a bude vracet peníze. Ovšem tvrdí, že zboží poslali.

  Pokud zboží nakonec příjde, jak postupovat? Dočetla jsem se, že bych měla vrátit peníze a nebo zboží neakceptovat, či prodejce nekontaktovat. Vzhledem k tomu, že se jedna o 3 dolary, opravdu se mi nechce platit 200kč za zahraniční platbu, kvůli právě 3 dolarům.

  Kdybych tedy prodejce nekontaktovala, ale aliexpress mi poslal, že zboží muselo přijít, lze to nějak vyřešit? Mohou z toho být problémy? Mohou se nějak dopátrat, že zboží opravdu přišlo?

  Jelikož i čtu, že jsou rady, jako že mám prostě prodejce a situaci ignorovat.

  Děkuji za odpověď

  #2201

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  často se stává, že jednu objednávku prodejce rozdělí do dvou či více balíčků, ale Vás informuje jen o čísle jednoho balíčku. Pokud tedy zboží přijde v druhém balíčku nebo pokud si na nedodané zboží necháte po 60ti dnech vrátit peníze a ono pak někdy přijde, tak záleží jen na Vás, jak budete postupovat. Buď si zboží necháte (zdarma) a nikdo Vás nebude urgovat o platbu. Nebo zboží zaplatíte – můžete se s prodejcem domluvit na Paypalu, pokud má on i Vy, ale je jednodušší cesta. Objednáte z jeho obchodu zboží v téže hodnotě, jako Vám vrátil a napíšete prodejci, aby zboží neodesílal, ale jen potvrdil odeslání. Po 10ti dnech od „odeslání“ (uvedení čísla zásilky) půjde zboží potvrdit jako přijaté. Potvrdíte příjem a Ali pošle prodejci peníze. Takto se vyhnete poplatkům za převod.
  Záleží na Vašem svědomí, jakou možnost vyberete. Každopádně jestli prodejce poslal balíček jako doporučený (v tomto případě asi ne), tak se prodejci ukáže doručený a může platbu po Vás vyžadovat.

  #2206

  Adri
  Uživatel

  Mohla by jste mi prosím podrobněji popsat postup, kdybych chtěla, zboží zaplatit, abych se vyhnula platbě za převod?
  Jelikož nerozumím, jak zboží objednat, aniž bych ho platila? Protože dle postupu ho musím nakonec zaplatit, aby byla objednávka odeslána?

  Děkuji za odpověď

  #2207

  Iveta
  Klíčník

  Tady jde o to, že zboží chcete zaplatit. Takže uděláte novou objednávku, kterou zaplatíte – tím se dostanou peníze k prodejci. Zjednodušeně – z první objednávky máte Vy zboží, z druhé objednávky má prodejce peníze.

  #2211

  Adri
  Uživatel

  Ano, ale zmiňovala jste, že je možné nějak obejít to, abych nemusela platit peníze za převod.

  #2212

  Iveta
  Klíčník

  Jaký převod? Objednávku na Ali platíte kartou a to je bez poplatku. Pokud by jste chtěla zaplatit prodejci zboží přímo jemu na účet, tak budete platit poplatky za převod – což je dost drahé. Když mu to zaplatíte kartou jako druhou objednávku, tak jste bez poplatků.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (z 6 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.