Přidej recenzi

Ukončení sporu, vrácení peněz, ale balíček dorazil

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 3 měsíci.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2335

  Markéta
  Člen

  Dobrý den,
  potřebovala bych poradit.
  Na Alli jsem si objednala zboží, které nedorazilo a nešlo ani sledovat při tom ho měla doručovat ČP. Blížil se konec ochranné lhůty tak jsem žádala prodejce o prodloužení na 14 dní. Vyhověl my, ale balíček stále nikde tak jsem mu zase psala, že o balíčku nikde nic není psáno. Sám navrhl otevřít spor a hned mi i vrátil peníze. To stejné zboží jsem si znovu objednala, jenže když mi přišlo asi měsíc po vrácení penez, myslela jsem že to už je ta druhá objednávka. Ale byla to ta první a dnes mi přišla ta druhá. Všude už obě ty objednávky mam ukončené. Jak se postupuje, nebo co mam dělat? Bude po mě prodejce chtít vrátit zboží nebo peníze?
  Moc děkuji

  #2336

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  dle pravidel Aliexpressu si můžete zboží, na které Vám byly vráceny peníze a poté přišlo, zdarma nechat. Pokud však chcete prodejci zboží zaplatit, stačí si zboží objednat znovu (nebo něco ve stejné hodnotě), zaplatit a napsat prodejci, aby zboží neodesílal, ale jen potvrdil odeslání. On napíše do systému číslo zásilky, ale fyzicky jej neodešle. Za 10 dnů půjde potvrdit obdržení zboží, tak jej potvrdíte jako přijaté. Prodejce tak dostane peníze za první zásilku.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.