Přidej recenzi

Zadržené zboži

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 9 měsíci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #706

  Ondrej
  Člen

  Dobry den , chtel bych se vas zeptat zda se vam stalo ze objednane zbozi konkretne MOBIL bylo zadrzeno postou na hranich a musim cekat na vyhodnoceni ceny zbozi a budu k tomu muset este platit CLO a DPH a pritom kdyz jsem si objednaval mys zadny CLO sem platit nemusel nevi proc to tak je ?

  #711

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  pošta má právo zboží zadržet a žádat potvrzení o zaplacené částce za zboží, ze které pak následně může vypočítat clo a DPH. U mobilů se clo neplatí, ale pokud jeho cena převyšuje částku přes 22 euro, může vypočítat DPH. Pokud by neurčila ani DPH ani clo, pošta požaduje 96 Kč za „úschovné“ v rámci celního řízení. Částka je splatná doručovateli jako dobírka.
  Zadržení či nezadržení zásilky záleží na pečlivosti celnice. Je to o náhodě – jednou Vám mobil projde bez kontroly, podruhé ho zadrží.

  #845

  Martin
  Člen

  Od toho tu máme malý fígl.Nechci nabádat ale existuje možnost jak se clu a dph vyhnout nebo alespoň snížit výpočet celkové částky.Ale byl bych blbej to tady psát, když sem může každý – i celníci 😀

  #848

  Iveta
  Správce

  Však celníci znají taky spoustu fíglů, co na ně každej zkouší 😆 😆 😆
  Žádná rada není 100%, záleží komu se to na celnici dostane do ruky. Jsou tu lidé, kterým přišlo několik mobilů a neplatili DPH, jiný si objedná první mobil a hned platí.

  #849

  Martin
  Člen

  Nene tak to nemyslím…dokládáš určité scany z účtu a z účtu na ali aby hlavně jim seděla cena a toto se dá upravit a místo 40euro za boty…uvidí celník na mém výpisu z účtu 20euro a totéž na ali…je to jen o přepsání číslic.Je jasné že je na uvážení celníka zda se mu mobil zdá za 30 euro málo…ale u oblečení, těžko bude hledat jestli je to mikina za 1500kč nebo 300kč.

  #850

  Iveta
  Správce

  To je stejné, jako když nakoupíš na Ali u 5ti prodejců, zaplatíš najednou a dokazuj pak, kolik stály boty podle účtu :-)) Ale s tou fotkou by to šlo, když to nepůjde poznat 🙂

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.