Přidej recenzi

Zboží nedorazilo, spor otevřen, ale prodávající chce

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 1 rok, 3 měsíců.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #8136

  Gabule
  Účastník

  ,bych spor ukončila, že zboží je už v ČR, ale já jej nemám. Podle hledání zásilek je tu už měsíc, ale když spor ukončím, nemám pak šanci, když zboží nedorazí nebo nebude v pořádku na nic. Bohužel na Ali začínám, tak jsem nevěděla o možnosti prodloužení doby doručení. Poradíte mi prosím? Děkuji

  #8155

  David123
  Účastník

  Dobrý den,prodejce má 60 dní na doručení,po 60dát spor,spor hlavně neukončovat.

  #8157

  Iveta
  Klíčník

  Přesně jak píše pan David123, spor neukončujte, nechte jej, aby se sám postoupil k řešení Aliexpressu, na zprávy prodejce nemusíte reagovat.

  #8162

  Gabule
  Účastník

  Moc Vám děkuji za reakce. Prodávající psal, že nemá po těch 60 dnech jak prodloužit dobu doručení a stále opakoval, že zboží odeslal, že můžu pak spor otevřít znovu. Zboží jsem našla, že už je v ČR našla jsem ho na postaonline, tak jsem měla za to, že prodávající své splnil. Postupovala jsem správně? Kdybych ho nenašla na postaonline, tak bych spor neukončila. Děkuji za Váš čas:-)

  #8163

  Iveta
  Klíčník

  Ano, když doba vyprší, tak již nelze dodatečně prodloužit, musí se to stihnout před jejím vypršením. Zboží odeslal, to ano, ale Aliexpress za zavazuje, že pokud do 60 dnů nepřijde, tak vrátí peníze – to je Garance Aliexpress, ačkoliv prodejcům se to nelíbí, zákazník je tak chráněn. Pokud jste spor zavřela, zrušila, tak lze znova otevřít. Ale pokud jste prodejci spor potvrdila, že s jeho návrhem souhlasíte, tak jej znova neotevřete. Každopádně pro příště – ikdyž vidíte, že je v ČR, spor kvůli tomu nezavírejte. 1) nikdy nemůžete vědět, jestli ho pak pošta doručí Vám (prodejce Vám může dát číslo jiného zákazníka z ČR, nikoliv chyba pošty), 2) zboží nemusí dorazit v pořádku (rozbité, prasklé, jiná barva, velikost …)

  #8164

  Gabule
  Účastník

  Jak jsem tedy měla prosím správně postupovat? Spor znova otevřít nepůjde, protože vypršela lhůta. Co jsem tedy měla požadovat, když nešla prodloužit doba doručení? Pořád, že je to poslané, že spor můžu otevřít znova, ale mezitím je pryč ta doba na to.
  Moc Vám děkuji za pomoc

  • Tato odpověď byla upravena před 1 rok, 3 měsíců uživatelem  Gabule.
  #8166

  Iveta
  Klíčník

  Pokud jste spor zavřela, tak lze otevřít ještě 15 dnů po vypršení lhůty.

  #8167

  Gabule
  Účastník

  Ta 15 ti denní lhůta vypršela, už to nejde. Zboží mělo dorazit v nějaké době, v té nedorazilo, ale mou neznalostí se to bralo, jako že dorazilo a pak jsem stihla jen otevřít spor v té 15 denní lhůtě. U dvou objednávek už bylo pozdě i na toto:-( Jen, jak mám prosím příště postupovat, když otevřu spor, zboží nemám, sice vidím, že je v ČR, ale jak píšete, nemám spor uzavírat a co mám žádat nebo jak se má postupovat prosím? Moc děkuji za cenné rady

  #8170

  Iveta
  Klíčník

  Prodlužte si dobu pro doručení – v záhlaví objednávky je to bod 2. Kliknete na modrý odkaz, vyskočí okno, kde zadáte počet dnů o které chcete prodloužit (třeba zadáte 14 jako 14 dnů), potvrdíte a dole ve zprávách uvidíte odeslanou větu, že žádáte o prodloužení doby o 14 dnů. Prodejce obvykle do 2 dnů dobu prodlouží (přijde Vám i e-mail) o dny, které uzná za vhodné (třeba 15, 20, ale klidně i 60 dnů). Delší doba není na škodu a neovlivní doručení zboží.

  #8199

  Tynaa
  Účastník

  Dobrý den, prosím o radu. Dne 21.11.2017 jsem vytvořila objednávku, ta byla sice odeslána prodejcem, ale do této chvíle mi nepřišla a ani ji zatím nemá česká pošta. Proto jsem před týdnem otevřela spor, který prodejce zamítl s tím, že mám počkat na zboží.Ochranná lhůta skončila včera, proto jsem ještě včera eskalovala spor na Aliexpress, který mi ale dnes odpověděl, že spor je neplatný a že mám počkat, než skončí ochranná lhůta (nepochopila jsem, kdy má skončit, ale spor bude uzavřen 29.1. – podle té jejich časové osy), protože je zboží stále na cestě. Můžete mi to prosím vysvětlit a poradit, jak mám teď postupovat? V detailu zprávy od Aliexpressu jsem se ještě dočetla, že mám počkat 1 den. Co přesně mám tedy zítra udělat? Vůbec tomu nerozumím. Děkuji

  • Tato odpověď byla upravena před 1 rok, 3 měsíců uživatelem  Tynaa.
  #8201

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  dne 21/11 jste vytvořila objednávku, ale lhůta běží ode dne odeslání, proto se možná neshodují data ochranné lhůty. Až když úplně lhůta vyprší, je možné otevřít spor (eskalace sporu z podnětu nakupujícího už není možná). Pokud máte spor otevření, již jen čekáte na rozhodnutí prodejce nebo Aliexpress. Návrh prodejce můžete přijmout nebo odmítnout. Když odmítnete nebo prodejce se vůbec nevyjádří, řeší spor Aliexpress, automaticky.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.