Přidej recenzi

Zboží nedoručeno-objednávka uzavřena

Aliexpress česky – Diskuze a Nákupy z Číny Fóra Nakupování na Aliexpress Objednávky Zboží nedoručeno-objednávka uzavřena

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 5 měsíci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1149

  Andrea
  Člen

  Dobrý den, prosím o radu…..jistě už jste mnohokrát odpovídali, ale nenašla jsem 🙁 ……mám objednány boty, již od 29.3…..stále nedoručeny :((…..Potvrzení vypršelo a objednávka je uzavřena, aniž bych stihla otevřít spor….prodejce reagoval 2x na me urgence, že dodávku pourguje, naposledy před více jak měsícem, poté již nereagoval. Můžete mi poradit, jak eskalovat spor? Děkuji.

  #1150

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  pokud vyprší čas a nestihla jste spor otevřít, tak nemůžete spor eskalovat, když jste jej neotevřela. S prodejcem se můžete domluvit na řešení, ale pravděpodobně již nebude reagovat. Obracet se na Aliexpress také nemá cenu, peníze už nemají, odeslali je prodejci po vypršení doby. Pro příště bych doporučila si hlídat čas a případně jej prodloužit. Spor otvírat po 60ti dnech od odeslání, když prodejce nebude chtít vrátit peníze, tak spor eskalovat.

  Více o otevření sporu zde:

  https://www.alirecenze.cz/index.php/reklamace-a-uzavreni-sporu-s-vracenim-casti-penez-na-aliexpress-com-2.html

  https://www.alirecenze.cz/index.php/15-reklamace-a-uzavreni-sporu-s-vracenim-casti-penez-na-aliexpress-com.html

  #1151

  Andrea
  Člen

  Dobrý den, děkuji za odpověď.
  Tudíž, jak jsem pochopila s penězi se mohu rozloučit….jelikož to byly drahé boty, docela mě to mrzí.
  Můžu alespoň na Aliexpress někde umístit negativní recenzi na prodejce?
  Děkuji
  Andrea

  #1152

  Iveta
  Správce

  Nechápu, proč byste měla prodejci udělovat negativní recenzi? Za to, že on Vám zásilku poslal, pošta ji někde ztratila a Vy, místo aby jste si zásilku hlídala a požádala o vrácení peněz (prodejce tak o zboží i peníze), tak mu ještě chcete udělit negativní hodnocení??? To se na mne nezlobte, ale je to Vaše chyba, že jste si zásilku nehlídala, což je povinnost kupujícího, nikoliv prodejce.

  #1155

  Andrea
  Člen

  Je mi líto, ale nesdílím Váš názor.Domnívám se, že prodejce má svůj podíl, nechci říct úmysl, proč zboží nebylo doručeno. Už vzhledem k jeho reakcím-nereakcím. Dostal mé peníze- a nemalé- a z jeho strany žádná reakce. Již jsem nakoupila z Aliexpress i jiných eshopů po celém světě a s toto se mi ještě nestalo…..aniž bych sledovala a hlídala zásilku. Prostě zaplatím za zboží a očekávám, že se prodejce postará, abych jej obdrdžela. Nechápu proč bych měla cokoliv dozorovat. Navíc balíček „zmizel“ někde na čínské straně, ani nepřekročil hranice naší republiky. Jak mám na čínské straně hlídat a kontrolovat balíček??? No každopádně děkuji za Vaši „pomoc“.
  Hezký večer

  #1156

  Iveta
  Správce

  Psala jste, že prodejce s Vámi komunikoval, takže z jeho strany byla snaha o doručení zásilky. Peníze dostal, až když jste nechala projít dobu – do té doby Vám zadarmo poslal balíček a čekal na Vaše potvrzení. Kdybyste – jak říkáte – nakupovala po celém světě, tak byste mohla vědět, že žádná pošta nefunguje na 100% a nikdy nebude doručeno 100% odeslaných zásilek a balíčků, tím spíše, když putují přes půl zeměkoule.

  Takže když zaplatíte zboží (Aliexpressu, nikoliv prodejci), tak by jste si (podle pravidel Aliexpressu) měla také hlídat dobu, po kterou je Vám balíček doručován a pokud jste již během této doby měla podezření, že balíček neputuje, měla jste otevřít spor a žádat peníze nazpět. Pokud jste ovšem očekávala, že prodejce, který odesílá stovky balíčků denně, že bude každý balíček sledovat, tak to jste bohužel trochu „mimo“, protože takovouto službu neposkytuje ŽÁDNÝ prodejce ani e-shop. A to ani v České republice. Když nakupujete v jakékoliv obchodě, je Vaší povinností se seznámit s pravidly daného obchodu. To, že jste se s nimi neseznámila a přišla tak o peníze, je pro Vás ponaučením pro příští nákupy. Nejen na Aliexpressu. Bohužel, kdo nečte, neví a pak se zbytečně rozčiluje, že mu není pomoci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.