Přidej recenzi

Zboží nepřišlo, objednávka ukončena

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  majus6 a poslední změna proběhla před 1 rok, 3 měsíců.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #8169

  majus6
  Účastník

  Dobrý den, zboží nedorazilo, ještě před uplynutím doby jsem psala prodejci co mám dělat, požádal mě počkat ještě pět dní, souhlasila jsem a požádala jsem o prodloužení ochrany, tu ale neodsouhlasil, takže doba uběhla. Nyní mám ještě 10 dní než uplyne 15 dní, během kterých ještě mohu otevřít spor. Prodejce komunikuje, domluvili jsme se, že pošle zboží znovu. Já ale žádala, aby ho poslal znovu jako novou objednávku, aby mi běžela znovu ochranná lhůta. On napsal jen: „ok ,i will resend it to you ,kindly please wait safely,“ Tak já nevím, jestli mě pochopil. Má možnost ještě prodloužit dobu ochrany zákazníka u objednávky, kde jednou doběhla? Jak se dá postupovat, aby mi mohl poslat znovu objednávku a já mohla čekat bez rizika, že mi mezitím uplyne čas k řešení pro případ, že to nepřijde?
  Děkuji moc.

  #8171

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  ne, skončená doba prodloužit nelze. Aby zboží mohl poslat jako novou objednávku s běžící dobou, tak by jste novou objednávku musela vytvořit a zaplatit, čímž se neřeší problém s první objednávkou. Takže bych počkala těch 14 dnů a den před vypršením doby (nebo raději 2 dny) otevřete spor a žádejte peníze zpět. Prodejce bude naléhat, ať spor zavřete, že pošle zboží znovu, ale nevěřte mu a dotáhněte spor do konce nebo o peníze přijdete. Spor zrušte jen v případě, že zboží mezitím skutečně přijde a bude bez vady.

  #8172

  majus6
  Účastník

  Dobrý den, děkuji moc a může mi vrátit peníze zpět i bez otevření sporu? Že bych si to pak znovu objednala. Ono pokud to pošle znovu, tak to do 14 dnů nepřijde. Chtěla bych jim vyjít vstříc, ale nechci riskovat.

  #8173

  Iveta
  Klíčník

  Může vrátit peníze zpět, ale pouze na PayPay účet (pokud ho máte Vy i prodejce zřízený).
  Ano, pokud to pošle znovu, tak to do 14 dnů nepřijde, ale na 90% mohu říci, že to stejně nepošle a bude tvrdit, že poslal, ať ještě trpělivě počkáte…. až Vám vyprší doba nemáte ani zboží a peníze.

  #8174

  Marta
  Účastník

  Dobrý den, nedorazilo mě několik zásilek a já zjistila, že u objednávky je napsáno dokončeno, znamená to, že jsem tedy o zboží i peníze přišla?

  #8175

  Marta
  Účastník

  Dobrý den, nedorazilo mě několik zásilek a já zjistila, že u objednávky je napsáno dokončeno, znamená to, že jsem tedy o zboží i peníze přišla?

  #8176

  Marta
  Účastník

  Dobrý den, co prosím znamená když je u objednávky napsáno zpracování fond? děkuji

  #8178

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  pokud jsou zásilky dokončené, tak proto, že jste si nehlídala čas do vypršení lhůty a lhůta pro doručení vypršela. Vypadá to na objednávky z 11/11, že? Po vypršení lhůty máte 15 dnů na otevření sporu – během této doby se u objednávky zobrazuje stav Fund Processing. Po vypršení 15 dnů se stav změní na Finished a Aliexpress odešle peníze prodejci. Poté již nemůžete otevřít spor na reklamaci nedoručeného zboží.

  #8179

  majus6
  Účastník

  Děkuji za rady. Píšete PayPay účet – myslíte PayPal? Prodejce mi píše toto:
  hi dear, we are afraid it can not refund by open an dispute , Could i know do you have Paypal account, so that we can return the money into it . sorry for that.

  Když budu souhlasit s tím, že mi pošle peníze na PayPal účet, tak je to v pořádku? Pokud nedorazí do týdne, tak otevřu spor.

  #8180

  Iveta
  Klíčník

  Ano, PayPal, omlouvám se 🙂
  Když peníze nedorazí, tak ano, otevřete spor.

  #8184

  majus6
  Účastník

  Já si vygooglila, že i PayPay existuje, ale neni moc znamy :-). Děkuji moc za rady, je vždycky super, když člověk narazí na živou diskuzi k problému, který potřebuje vyřešit. Dneska balíček dorazil, takže nakonec nemusím řešit nic, ale alespoň jsem se něco naučila. Příště začnu s komunikací dřív a budu více urgovat prodloužení ochranné lhůty, abych měla větší manévrovací prostor a ne jen 2 dny předem jako teď.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.