Přidej recenzi

Změna dopravy

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  pakaman a poslední změna proběhla před 7 měsíců.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #1877

  Petr
  Uživatel

  Ahoj, právě jsem si něco koupil za 185 USD s objednávkou free dopravy. Před dodáním jsme požádal o konfirmaci vhodnosti dle VIN auta. To proběhlo a prodejce to hned odeslal, nicméně cestou DHL. Za tu jsem neplatil, nicméně mi vyměřili DPH, ale za celní odbavení si vzali 500Kč. U pošty by to bylo 96Kč. Pokud se dívám dnes, tak je ten výrobek dívám dnes, tak je tam nabídka DHL.
  Takže jen obecně. Kdyby došlo ke změně dopravy lze to reklamovat? Faktem je, že když Vás celní úřad vyzve, můžete udělat proclení u DHL, anebo jej odmítnout. Takže by mohlo jít spíše o moji chybu.

  #1881

  Iveta
  Klíčník

  Ahoj,
  pokud byla uvedena free doprava podle prodejce, tak záleží na prodejci, jakou dopravou to pošle. Pokud by jste si vybral např. DHL a on to poslal TNT nebo poštou, tak by to šlo reklamovat.
  Ano, při proclení přes DHL je poplatek 490 Kč, kdežto u pošty jen 192 Kč. Pokud by jste proclení u DHL odmítnul, tak si celní služby musíte sám osobně zařídit na celnici v Praze nebo by zboží bylo vráceno zpět prodejci.

  #9073

  pakaman
  Účastník

  Ahoj, nevím jestli se to už někomu stalo že jsem si objednal zboží z ALI. na mou adresu ale nakonec jsem si pro balíček musel na Zásilkovnu. Na poště jsem zjistil že je balík v naší republice ale do zásilkovny to zřejmě poslali Poláci– MYMEEST !!!!!!! Tak se mi zdá že se české poště nechce vozit tolik balíku po domech tak to raději předají někomu jinému.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.