Přidej recenzi

Eskalace sporu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 9 měsíci.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #827

  Dadina
  Člen

  Zdravím všechny, předem se omlouvám, jestli vkládám něco špatně, ale jsem tu „nová“
  Mám na vás dotaz. zásilka byla odeslana 24.1. a poslední info o ní mám 28.1. od te doby nic a uz mela byt pred par dny dorucena, otevrela jsem spor, ale prodejce odmita vratit penize, co mam podle vas delat? Děkuji

  #828

  Iveta
  Správce

  Ahoj,
  přes kterého dopravce byla poslána zásilka? Jak víš, že už měla být doručena? Jestli je to přes českou poštu (číslo Rpísmeno123456CN), tak jsou přesné informace až do doručení. Ostatní přepravci jsou doručovány jako obyčejná zísilka, takže tam není doručovací info tak přesné.
  Spor raději nezavírej, modifikuj jej a trvej na vrácení peněz. Je lepší spor prodlužovat než jej uzavřít a někdy se uzavře sama tím i objednávka.

  #829

  Dadina
  Člen

  Uz mi tam skoncila doba na doruceni zasilky, takze jsem cekala, ze to prijde a nic. Hlavne mam posledni informace o zasilce z kince ledna!!! :-/ a mam zatim ken sledovak od dodavatele….

  #830

  Iveta
  Správce

  Pokud končí doba na doručení zásilky a zboží nemáš doma, tak se musí kliknout na prodloužení doby dodání – je to odkaz hned pod tím odpočítávání času. No, na to už je teď pozdě, tak pro příště 😉

  Hlavně nezavírat spor a natahovat jej a natahovat do vyřešení sporu. Když odpovíš na spor (modifikuješ), tak prodejce má na odpověď 5 dnů, ale když odpoví, tak na tvou odpověď se čeká tuším nejméně 12 dnů, takže klidně vyčkávej, jestli to nepřijde a poslední den znovu odpověz/modifikuj, že zboží nemáš.

  Že je poslední info o zásilce z konce ledna není nic neobvyklého třeba u Yanwenu (yw56.com), tam se objeví info, že zboží bylo přijato, posláno do země určení a sledování tím končí. Česká pošta pak doručí do schránky během 7-30 dnů, ale může to trvat déle. Dohledat se to nedá, musíš jen čekat.

  Ali garantuje dodání zásilek do 60ti dnů od odeslání (nikoliv od objednání), takže když tam má prodejce jako čas doručení 15-39 dní, odpočítává se tam 39 dní. Když 39 dní uběhne, zboží nemáš a spor eskaluješ na Ali, tak ti odpoví, že máš ještě čekat. Proto se musí prodlužovat ten čas. Když už skončil, tak natahovat čas sporem. Dle mé zkušenosti, kdy mi před vánoci nebylo zboží doručeno ani po asi 81 dnech, tak mi Ali po eskalaci také napsalo, že je vánoční čas, ať ještě čekám…. Ale chce to opravdu počkat nejméně těch 60 dnů.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.