Nedodaný tovar po 90 – tich dňoch

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • #2732
    richard
    Member

    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, ako postupovať. Dňa 29. 05. 2016 som si objednal v obchode Brand Online Store koženú kabelu. Keď som po nejakom čase zistil, že je moja objednávka zrušená kupujúcim, čo nebola pravda, a ani po štyridsiatich dňoch mi tovar nedošiel, začal som pátrať po probléme. Musím uviesť, že predávajúci promptne po objednávke poslal správu s otázkou, či mi nebude prekážať, ak bude odtieň kože trochu iný, ako je na vyobrazenej kabele. O deň znova rovnaká otázka, o pár dní zas. Lenže ja som si tie správy prečítal až po tých vyše štyridsiatich dňoch, potom som 13. 07. 2016 reagoval, že som znepokojený v súvislosti s mojou objednávkou, keďže tovar mi dodaný nebol, peniaze vrátené neboli a pri objednávke bola informácia, že som ju zrušil. Po pár dňoch som videl, že predávajúci tovar poslal, lenže som si nevšimol, že pod pôvodným číslom objednávky, to znamená, že dnes, keby som chcel otvoriť spor, už to možné nie je. Keď kliknem na „open dispute“, zobrazí sa správa, že spor je možné otvoriť do 15 dní od potvrdenia príjmu tovaru. Ďalej sa píše, že potvrdenie času príjmu objednávky je dňa 07. 08. 2016 a že teda spor mohol byť otvorený do 22. 08. 2016, čo je tých vyššie spomínaných 15 dní. Lenže ja som nič nepotvrdzoval. Dátum 07. 08. 2016 zodpovedá súčtu času dodacej lehoty (60 dní) a času na spracovanie objednávky (7 dní) odo dňa uskutočnenia objednávky, teda 29. 05. 2016. Pred týždňom som predávajúcemu zaslal správu s otázkou, prečo je moja objednávka ukončená, keď som tovar nedostal a peniaze mi neboli vrátené na účet. Odpoveď neprišla, obchod je stále offline, a čo je ešte znepokojujúcejšie, je prázdny, nie je v ňom žiaden tovar.

    Viete mi, prosím, poradiť, ako ďalej postupovať? Alebo je už celá vec stratená, kabelu si na plece nikdy nezavesím a na účet sa mi nikdy nevráti tých necelých 60 €?

    Ďakujem za odpoveď.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password