Nevyzvednutá zásilka

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 1 měsícem.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #8024

  Michaela Pavlikova
  Účastník

  Dobrý den,

  bohužel se mi podařilo, že Česká pošta mi balíček ani nedoručila, ale ani do schránky nevhodila jakoukoliv výzvu o tom, že mi byl doručován a mám si ho vyzvednout. Balíček jsem si nevyzvedla. Včera jsem zjistila, že balíček bude zaslán zpět do Číny (informace je s datem 30.11.2017). Jaký je další postup? Mám si zboží objednat znovu? Budu platit prodejci nějaké poplatky (dopravné), když jsem si zboží nevyzvedla?
  Děkuji za odpověď.

  #8025

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  otevřete spor a budete žádat celou částku zpět. Pak už bude záležet na prodejci, jestli Vám z částky bude chtít odečíst náklady na zaslání (ikdyž jste kupovala jako free shipping, protože náklady měl připočtené k ceně zboží). Když s tím asi nebudete souhlasit a návrh mu zamítnete, tak to bude posuzovat Aliexpress a myslím, že se přikloní na stranu prodejce. Záleží tak čistě na prodejci jakou částku bude požadovat (Aliexpress ji však může snížit) nebo nad tím mávne rukou a celou částku vrátí. Není to přesně daný poplatek. Možná bych otevřela spor s tím, že zboží nebylo doručeno a víc bych nepsala. Jak začnete popisovat co se stalo, že pošta Vás neupozornila (v ČR celkem normální) a balíček vrátila, tak prodejci spíše nahráváte k tomu, aby Vám spor zamítl, že chyba byla na Vaší straně. Nicméně, balíček je na cestě zpátky, bude mu doručen a o zboží nepřijde (pokud se balíček cestou neztratí).

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.