Přidej recenzi

Pomalá česká pošta

Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 3 roky, 8 měsíců.

Prohlížíte 14 příspěvků - 1 z 14 (z 14 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #1386

  Marek
  Uživatel

  Dobrý den,
  objednal jsem si z aliexpresu balík, a podle sledovacího čísla (které nefunguje v ČR u české pošty) balík dorazil do české republiky 25.9 a dnes to je už 11 dnů, když ho česká pošta někde má. Chtěl bych se zeptat jestli je to normální, a nebo co se mohlo stát.

  Dále, když nemám sledovací číslo (U české pošty nefunguje), mohu nějak zjistit kde by balík mohl být? Případně, kdyby se s ním něco mělo stát, tak jestli na balících bývají uvedené nějaké kontakty aby mi napsali třeba email, že je můj balík na celnici, a nebo tak něco.

  PS.: Nevím jestli se zbytečne nestresuju, ale skoro začínám mít strach jestli balík někde neztratili.

  #1387

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  to je úplně normální. Když nejde sledovat, musíte počkat 60 dnů od odeslání a otevřít spor, že zásilka nedošla. Pokud jej otevřete dříve, prodejce Vám jej zamítne, že máte ještě čekat. Eskalujete na Ali a totéž – mají garanci dodání 60 dnů.

  Asi Vás to neuklidní, ale já mám v ČR 5 nesledovatelných balíčků, které dle trackingu měli přílet mezi 24/8 – 13/9 a stále nepřišly. Pravděpodobně jsou již ztracené, ale také čekám na 61 den, abych otevřela spor. Zatím si leda mohu prodlužovat čas 🙁

  #1388

  Marek
  Uživatel

  Takže se balíky vážně ztrácejí?, a když na něj čekám už 10 dnů, mám se smířit s tím že balík nedojde?

  Přemýšlím jak se vůbec tohle může stát. To je skoro jako by si zaměstnanci české pošty mohli přilepšit, když někomu příjde něco pěkného…

  Další věc je, že mi zbývá ještě měsíc do otevření sporu, takže nevím jestli mám čekat. Chtěl jsem hodinky, a s takovouhle to vypadá že by mi klidně přišli až po novém roce.

  #1389

  Iveta
  Klíčník

  Možná ještě dojde tento týden. Těžko říci :blink:

  Na druhou stranu – vloni mi v září ztratily 2 balíky, v listopadu jsem se hádala s prodejci (každý jiný), že opravdu nemám. Oba to svalovali na vánoční nával balíků (objednáno v srpnu a od 15/9 žádný pohyb!!!). Nakonec tedy Ali potvrdilo a peníze jsem dostala zpět. A balíky oba přišly v lednu. Kde mezitím byly nevím, tracking skončil v září a dál se nezobrazoval – a to oba byly doporučeně. Jeden balíček byly zimní kukly neteři a synovci pod stromeček, takže jsem pak narychlo objednávala nové a po vánocích je dostali podruhé 🙂

  #1390

  Marek
  Uživatel

  Ještě mě napadá napsat dodavateli, jestli to poslal jako doporučenou zásilku, a jestli to česká pošta bere jako doporučenou zásilku. (jestli si to nezměnili na obyčejnou)

  Dál mě napadá jestli by mu česká pošta nemohla poslat číslo zásilky které tomu bylo přiděleno v ČR, pokud nějaké bylo. Ale pokud ji nejsou schopni dohledat ani když znám to původní sledovací číslo, tak to asi neřeknou ani odesílateli.

  #1391

  Iveta
  Klíčník

  Pokud to od začátku nejde sledovat jako doporučenou zásilky přes českou poštu (RX00000000CN), tak to doporučeně poslané nebylo. Típ pádem si to nemohli změnit (to ani nejde) a ani česká pošta balíčku nepřidělí české sledovací číslo.

  #1394

  Marek
  Uživatel

  Dobré, a myslíte, že by mělo smysl obvolávat nějaké pobočky české pošty, začínajíc asi od celního úřadu, a všude kde to mohlo projít, jestli o balíku něco neví? Myslíte že by mohli vědět?

  Ještě jsem někde četl, že pokud by se věc, co mi příjde podobala nějaké znače, tak to na celním úřadě mohou „zničit / vyhodit“. Dozvěděl bych se o tom? Hodinek je mnoho značek, a je dost možné že třeba nějaké podobné budou, nevím.

  #1395

  Iveta
  Klíčník

  Ne, nemá to cenu. Je to stejné jako když pošlete pohled, také nemá cenu obvolávat pobočky kde se zasekl, že příjemci nedošel. Kdyby Vám to zastavila celnice, tak by Vám přišel dopis jak dále postupovat. Ale pochybuji, že by kontrolovali obyčejnou zásilku. Zaměřují se spíše na doporučené, protože se předpokládá, že obsahují zboží větší hodnoty.

  #1396

  Dominik
  Uživatel

  Zdravím, znáte ten pocit, když vám to česká pošta zdržuje někde na vyclívací poště, ale tou to již prošlo a zasilka je na cestě do Karlových varů z prahy již 4 dny? (odečtěme víkend…)

  (tato várka objednávek byla super..- jedno číslo neexistuje, tady mi to zdržuje česká pošta a na 3 zásilce se mi ukazuje již 2 měsíce že je podána, ale není odeslána…

  #1397

  Marek
  Uživatel

  Můj balík už je 9 (pracovních) dnů někde v České Republice, a nikdo neví kde. Popravdě jsem se docela těšil, teď si spíš začínám myslet že zbytečně, když čtu všude na netu ty články o tom jak se balíky ztrácí.

  A přijde mi to taky nespravedlivé vůči prodejci, který sice zboží odeslal, ale České Poště to trvá dva roky, a pokud to dobře chápu tak mi potom bude muset chudák vrátit peníze…

  #1398

  Iveta
  Klíčník

  No ona za to nemusí vůbec moci Česká pošta…. U těchto obyčejných nesledovatelných zásilek to prý funguje tak, že jsou sledovatelné jen na čínské letiště a další data doplní automat, předpokládané časy. Já bych tomu i věřila, protože se ty zásilky opravdu vždy doručují stejně. Příjezd na letiště (poslední skutečný čas) + 2 dny odlet + 4 dny přílet do ČR.
  Mezitím ta zásilka pořád může ležet na nějakém čínském letišti a čeká spolu s ostatními na naplnění určitého množství, které poletí letadlem do ČR. Když to řeknu přehnaně, aby nelétalo letadlo každý den s pár zásilkami. V Číně je více letišť, z kterých se létá do ČR.

  #1399

  Marek
  Uživatel

  hmm, tohle mě nenapadlo.
  Teď jsem se díval na nějaký příspěvek s názvem „.“, a tam to někdo dováží nejspíše ze stejného státu, a nevypadá to na automat, ale člověk to tam klidně dopisovat může. … http://www.17track.net/cs/result/post-details.shtml?nums=COM6600021297

  Vzhledem k tomu že je to moje první objednávka tak trošku nevím co můžu čekat.

  #1444

  Marek
  Uživatel

  Zdravím,
  Nechci otevírat nové téma tak pokračuji zde.

  Nemáte někdo nějaké zkušenosti, statistiky, kolik se tak zhruba ztratí balíků, které posíláte s poštovným zdarma? (přes china air mail, nebo jak se to jmenuje)

  #1445

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  statistiku přesnou nemám, ale odhadem tak jedna zásilka z 20ti se mi ztratí. Někdy třeba 2-3 z objednávek z jednoho týdne a někdy třeba 2 měsíce nic, všechno dojde.

Prohlížíte 14 příspěvků - 1 z 14 (z 14 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.