Přidej recenzi

Špatná platba

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Petra a poslední změna proběhla před 4 roky, 9 měsíci.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (celkem z 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #776

  Petra
  Člen

  Ahoj, kupovala jsem si outdorovou kameru, všechno proběhlo v pořádku (až na to, že to chytili celníci, ptž chytráci napsali na balík jen 5dolarů)..ale když jsem ji zaplatila, a až potom se podívala na výpis z účtu, tak jsem zjistila že mi to z účtu strhlo asi o sedm dolarů víc než jsem měla zaplatit. Psala jsem to prodejci, a ten mi poslal printscreen jeho obrazovky, kde je cena, kterou jsem měla zaplatit ještě nižší. Takže to vůbec nechápu, nevíte co s tím? Děkuji..

  #777

  Ahoj Petro,

  vloz sem prosim printscreeen jeho obrazovky a taky tvoje obrazovky. Otevirala jsi spor?

  #778

  Petra
  Člen

  Zatím jsem spor neotevírala, protože tam je většinou to co se týká zboží, a ne platby.

  #779

  Petra
  Člen

  Můj printscreen

  #780

  Petra
  Člen

  nejdou mi sem ty obrázky nahrát..

  #783

  Petra
  Člen
  #785

  Petra
  Člen

  můj

  Attachments:
  #786

  Iveta
  Správce

  Ahoj Petro,
  byl to Tvůj první nákup na Ali? Pokud nakupuješ častěji, už se ti někdy stalo, že ti odečetli víc peněz? Částku na výpise máš uvedenou v dolarech s přepočtem na peníze? Nebo se ti tam zobrazují jen Kč a 7 US jsi odhadla?
  Může to být i poplatek banky, který si připočetla (dělá to u VISA karet), změnil se kurz dolaru od Tvé poslední platby, tak ti přijde kurz nižší než je.
  Teoreticky totiž platba probíhá po potvrzení částky tebou, takže si Ali nemůže strhnout vyšší částku než byla autorizovaná. A prodejce už s tím vůbec nemá nic společného – on peníze dostane až když přijetí potvrdíš. Spíš bych za tím zvýšení viděla banku.

  #787

  Petra
  Člen

  Teď jsem kontrolovala všechny platby aliexpress na internetovým bankovnictví a všechno ostatní je v pořádku, tak jak je uvedeno v detailu objednávky.. na výpise to mám uvedený v dolarech a eurech..Neodhadla, spočítala jsem si to.. měla jsem zaplatit 85,99 (tak jak to mám já u detailu produktu) a banka odečetla 92,87, což je 6,88 dolarů..

  #788

  Iveta
  Správce

  V pondělí bych se asi obrátila na banku, aby to prověřila a podala vysvětlení, proč z účtu bylo strženo více peněz, než bylo autorizováno. Myslím, že Ali by si víc strhnout nemohlo, protože by to bylo neautorizované.
  Ještě mne napadlo, asi je to blbost, ale jen pro kontrolu – pokud klikneš v objednávce na záložku Financial, tak tam je také uvedena částka 85,99, že byla stržena?

  #789

  Petra
  Člen

  jj, je tam také částka 85,99 dolarů.. jinak do banky už jsem volala, řekli že to dají jako reklamaci a ať k tomu přiložím to, že jsem prodejce požádala o vrácení rozdílu. V pondělí tam zavolám a uvidím v jaký je to fázi.. Jinak děkuji 🙂

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (celkem z 11)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.