Přidej recenzi

Vrácení zboží zpět

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (5 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Jan Lebduška a poslední změna proběhla před 1 rok, 5 měsíců.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #2543

  Luci
  Uživatel

  Ahoj, chci se zeptat, kolik stojí vrácení zboží?…. mám objednávku zhruba za 35 dolarů, ale šaty jsou strašně nekvalitní, takže bych si je nevzala ani jednou… Vyplatí se to vůbec při takovéhle částce? :blink:

  #2544

  Iveta
  Klíčník

  Ahoj,
  záleží na rozměrech zásilky a její váze. Snadno se dá cena spočítat zde – vyberete Cílová země Čína, přidáte rozměry balíčku, přibližnou váhu a ukáží se typy zásilek jak je lze poslat včetně cen poštovného: https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho

  #2545

  Luci
  Uživatel

  Děkuji moc :-), zpáteční adresu dostanu od dodavatele nebo jak to tady funguje? Nakupuju poprvé…

  #2546

  Iveta
  Klíčník

  Ano, napište dodavateli na jakou adresu to chce. Mívají více skladů, z kterých odesílají zboží, takže nemusí vždy adresa pro vrácení zboží souhlasit s tou na obálce.
  Jinak můžete požádat jen o slevu z ceny šatů, které se Vám nelíbí a šaty prodat na internetu tady v ČR a máte zpět celou částku 🙂

  #2706

  Martina D.
  Uživatel

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli tomu dobře rozumím, co mi přišlo jako odpověď v otevřeném sporu.
  Otevřela jsem spor s prodejcem a navrhla mu, jelikož zboží nebylo až v tak zuboženém stavu, aby mu vrátil půlku částky s tím, že zboží si chci nechat a nevracet mu ho.
  Přišlo mi toto: Solutions:
  Option 1: No return partial refund 0.53 USD

  Option 2: Return goods full refund 1.06 USD ( Buyer pays the returning shipping fee)

  Response time: 3 days

  Znamená to, že mi tedy tu půlku nezaplatí, ale jen plnou částku a jen, když mu tam to zboží pošlu zpátky?
  Děkuji moc za odpověď.

  #2707

  Iveta
  Klíčník

  Ahoj,
  nabízí 2 možnosti:
  1) nevracet zboží a dostat 0,53US
  2) vrátit zboží a dostat zpět 1,06 US (kupující platí poštovné do Číny)
  Na rozhodnutí jsou 3 dny.

  Takže potvrdíte, že souhlasíte s návrhem 1)

  #7824

  maja76
  Účastník

  Ahoj, prosím o radu.. objednal jsem si světla, prodejce mi poslal ale jiné. Zaplatil jsem zboží ..clo-dph-postu. když budu vracet zboží musím vše platit znovu ? děkuji.

  #7825

  Iveta
  Klíčník

  Ahoj,
  zaplatíte poštu zpět do Číny a prodejce Vám vrátí peníze pouze za zboží (částku, která byla zaplacena kartou). Clo a DPH tuším vymáhat přes Ali nelze.

  #7966

  Jan Lebduška
  Účastník

  Dobrý den.
  Měl bych následující dotaz. Objednal jsem z Aliexpressu náhradní díl na kolo v ceně 68$. Tak trochu jsem doufal, že projde celnicí bez povšimnutí, teď to ale vypadá, že se tak nestalo.
  Už jsem jednou DPH doplácel, takže vím, že si pošta účtuje 192,- za zastupování plus bych musel zaplatit ono DPH. Což v případě mého dílu už není tak výhodné, levněji si ho koupím u nás.

  Chtěl bych se zeptat jak funguje ona možnost, kterou pošta(celní úřad) umožňuje. „Nemám o zásilku zájem a žádám o vrácení odesílateli“ Momentálně je balík ještě na poště a ani nemám ještě žádnou výzvu od počty kvůli zaplacení, ale na stránkách Aliexpressu se objevilo, že bylo zahájeno celní řízení.
  Co ode mě pošta případně celní úřed může/bude chtít, případně bych rád věděl, jestli v takovém případě dostanu celých svých 68$ zpět, nebo jestli záleží na prodejci.
  A kdo v tomto případě platí poštovné zpět prodejci.
  Díky za případné rady.
  Honza

  #7967

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  v tomto případě nemá prodejce povinost vracet celou částku – může si naúčtovat náklady na zaslání (ikdyž bylo asi free shipping). Stejně tak na to upozorňuje Aliexpress, že prodejce neručí za zadržení celnicí a další celní poplatky, a není povinen vracet plnou částku za odmítnutí převzetí. Prodejce Vám tak může naúčtovat klidně 50% z částky jako náklady.
  Poštovné zpět by neměl hradit nikdo, je to vrácení zboží kvůli odmítnutí převzetí.
  Poplatek za zastupování Českou poštou na celnici ve výši 192 Kč však tuším stejně budete muset uhradit.

  #7969

  Jan Lebduška
  Účastník

  Děkuji za odpověď,
  uvidím, jak se situace dál bude vyvíjet.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.