Přidej recenzi

Zadržení zboží

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Martin107 a poslední změna proběhla před 2 roky, 1 měsíc.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (z 8 celkově)
 • Autor
  Reakce
 • #2653

  Lucie
  Uživatel

  Bohužel jsem si nevšimla, že objednání dvou kabátků převýšilo 26 USD o 2 dolary.
  Takže pošta zboží zadržela, chce doklady o hodnotě-okopčím stránku,ale chce i doklad o zaplacení poštovného! Jinak mi prý budou účtovat poštovné ze zahraničí.Ale já nakoupila s free shipping. Co teď?

  #2654

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  bohužel od 1/5 platí nová pravidla, kdy musíte dokázat i výši poštovného. V reálu by to mělo být tak, že pokud na balíčku nebo u objednávky není napsané postage incl. (včetně poštovného), tak celníci opravdu vypočítají i poštovné 🙁 Tím se zamezuje daňovým únikům při free shipping, proto vymysleli tohle pravidlo přímo na míru pro Ali zásilky.

  #2655

  Lucie
  Uživatel

  Tak to jsem netušila. Některé zboží ale nejde objednat jinak než s free shipping.
  Tak to se ty dva kabátky teda pěkně prodraží 🙁

  #2656

  Iveta
  Klíčník

  Lze to obejít tak, že každý z kabátků objednat zvlášť – třeba týden od sebe, aby na 100% prodejce poslal jako 2 balíčky. Případně při zásilce nad 25 US napsat prodejci, aby na balíček napsal postage incl. a tak nic nebudete muset doplácet na poštovné.

  #2657

  Lucie
  Uživatel

  Ano, příště to tak udělám. 🙂

  #2837

  Pavlína
  Uživatel

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli když jsem si objednala dvoje kalhoty od jednoho prodejce, které mají v součtu hodnotu asi 40 dolarů. Myslíte že budu mít problémy s celnicí? Děkuji 🙂

  #2838

  Iveta
  Klíčník

  Dobrý den,
  pokud celníci namátkově balíček zabaví a budou chtít doložit hodnotu, tak budete platit DPH.

  #7559

  Martin107
  Účastník

  Dobrý deň čakám zásielku ktorú som si objednal a dnes pri sledovaní zaielky som našiel toto:Held by Custom.Znamená to že mi to zadržali colníci?Cena tovaru je necelých 16€ a poštovné je zadarmo.Ak mi to zadržali tak ma budú colníci kontaktovať alebo ako mám postupovať ďaľej?

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (z 8 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.