Přidej recenzi

zaručna doba

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Iveta a poslední změna proběhla před 4 roky, 1 měsícem.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2630

  Jakub
  Člen

  Dobry den, chcem sa spytat či má aliexpress nejakú záručnu dobu. Napríklad u nás je to 24 mesiacov, ak sa mi počas tejto doby produkt pokazí, dám ho reklamovať. Existuje niečo také aj tu? Alebo je reklamácia možná len ked tovar nedorazí, alebo dorazí poškodený a podobne? Ďakujem za odpoved.

  #2631

  Iveta
  Správce

  Dobrý den,
  záruční doba při nákupu ze zahraničí je 12 měsíců. Problém je však s vymahatelností tohoto práva. Aliexpress Vám ji nezaručuje a prodejce Vám většinou už neodpoví. Musel by jste se obrátit na mezinárodní soud.
  Jinak reklamace na Ali je možná po dobu běžící ochranné lhůty + 15 dnů po jejím skončení (případně po potvrzení přijetí zboží). Můžete se však s prodejcem domluvit na prodloužení ochr. lhůty i po doručení zboží. Například já jsem po přijetí elektronické videochůvičky požádala prodejce, zda by mi nechal 30 dnů na vyzkoušení (zásilka byla doporučeně, takže systém Ali rozpoznal doručení a ihned mi ochr. lhůtu zkrátil na 10 dnů). Prodejce souhlasil a prodloužil mi lhůtu na 80 dnů. Tak jsem zboží dostatečně vyzkoušela a mohla po více než 2 měsících potvrdit, že mi zboží funguje v pořádku.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.