Petr

Forum Replies Created

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Jak dál, když jsem se stal obětí podvodu? #712
  Petr
  Member

  Konkrétně?
  Prodejce “Amanda Digital International Co. Ltd” – antiradar s autokamerkou v jednom. Zařízení je nefunkční. Pokus o komunikaci s prodejcem, nereagoval. Dal jsem mu 1 hvězdičku a začal komunikovat – nasliboval kompenzaci, hned jak mu zlepším hodnocení. Dal jsem mu 5 hvězdiček, přestal reagovat. Požádán Aliexpress o pomoc, prodejce opět začal komunikovat, ale prý nikdy neslíbil kompenzaci a opět přestal komunikovat. Už nic nezabírá.
  Prodejce “Shenzhen Ansonchina Technology Co., Ltd.” dodal 2x MicroSD karty 64GB, nefunkční, nereagoval na nic. Objednal jsem od něj 2 jiné s poznámkou, ať současně vyřeší reklamaci. Poslal tedy další s 1 jednou navíc, opět nefunkční. Nemá žádné podezřelé hodnocení a tak jsem mu udělil jen 1 hvězdičku. Okamžitě začal reagovat, ale po 15 komunikacích jsme došli k jedinému řešení – vše odeslat zpět do Číny. Takže balíme a za dóóst drahé poštovné odešleme. To ještě ale nemusí být výhra.
  Prodejce “TOP Seller’s store 402153” poslal nefunkční zavlažovací hodiny. Ach jo, nedovedu si představit, jak to poslat zpátky.
  Prodejce “Z-Passion Store” poslal autoalarm jiného typu, než jsem od něj zakoupil. Liší se drobnostmi, ale například úplně chybí siréna. S prodejcem je komunikace jak s dítětem, není ani z obrázků schopen pochopit co a jak.
  Spousta dalších drobných úletů číňanů, třeba nefunkční USB kabel k telefonu, dodaný telefon s nekompletním příslušenstvím, autodiagnostika s přiloženým CD, které bylo přelomené, atd.
  Na základě mých zkušeností bych opravdu nedokázal Aliexpress doporučit. Tahat mě za nos takhle někdo v ČR, asi se seberu a vyjedu za ním, ale ta Čína je natolik z ruky, že veškeré tyto věci nejsou řešitelné…

  in reply to: Podvodné USB Flash disky a SD karty – recenze #604
  Petr
  Member

  Dopadl jsem obdobně, nakoupil jsem 2x MicroSD 64 GB od “Shenzhen Ansonchina Technology Co., Ltd.” a jedna odešla po pár minutách. Bohužel 0. sektor a tak skončily veškeré pokusy o záchranu. Psal jsem prodejci na Aliexpress i mail a žádná reakce. Bohužel po zanechání kladného hodnocení, takže prodejce dělal mrtvého brouka. Objednal jsem další 2 karty jiné značky a do poznámky jsem mu napsal, ať kouká současně vyřešit i reklamaci. Druhá karta vypadala dobře, nacpal jsem na ni 50 GB filmů a vyrazil na dvoutýdenní cestu. Na cestách jsem si pustil 1 film, karta často “zmizela” a pak se zase “objevila” a všiml jsem si, že zmizely celé adresáře. Ze jmen adresářů se staly soubory, komolily se i jména. Nic nešlo otevřít a obsahy všech souborů byly jen samé HEX FF. Zkoušel jsem různě formátovat a bez úspěchu, stále se ztrácela.
  Zkusil jsem zde doporučovaný prográmek na prověření, ale díky ztrácení jsem nikdy neotestoval víc jak cca 200MB. Velmi brzo dorazily další 2 karty s přidanou 3. jako vyřízení reklamace a všechny tedy dopadly stejně. Žádná není použitelná. Poučen z nákupu autokamerky s antiradarem zde (které dorazily poškozené), tehdy jsem udělil záporný komentář, prodejce nasliboval hory doly, já jej změnil na kladný a od té doby mrtvý brouk… udělil jsem opět záporný komentář, prodejce slibuje, vyčkávám. Prodejce snad má většinu kladných komentářů, asi se spousta lidí nechala ukecat 🙁
  Takže co se mě týče, s Aliexpressem jsem obchodoval celkem 13x a úspěšnost jen 4x. To je hodně málo na to, abych Aliexpress doporučoval.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
AliExpress v čestině a česky | Nákupy z Číny
Logo
Register New Account
Reset Password